wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-17| Mapy, Ludzie

Zmarł Henryk Gałach

12 lipca zmarł dr inż. Henryk Gałach – pracownik Zakładu Kartografii Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w latach 1967-2013.


Zmarł Henryk Gałach

Henryk Gałach urodził się 7 lutego 1945 r. w Wałkonowach Górnych, pow. włoszczowski. W 1967 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Geodezji i Kartografii PW, specjalność Kartografia. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w PW w 1977 r. W 1967 r. podjął pracę w Zakładzie Reprodukcji Kartograficznej Katedry Kartografii PW jako asystent stażysta (do 1968 r.). Kolejne zajmowane przez niego stanowiska to: asystent (1968-70), starszy asystent (1970-76), adiunkt (1976-90), starszy wykładowca (1990-97), ponownie adiunkt (do 2011 r.), następnie był zatrudniony na zlecenie do 2013 r.

Prowadził ćwiczenia, a od 2003 r. także wykłady z reprodukcji kartograficznej (od 2005 r. kartograficzne procesy technologiczne) na kursie ogólnym, z technologii wydania map na specjalności Kartografia, a także wykłady z kartografii, modeli danych w SIP, kartograficznych systemów cyfrowych oraz kartografiki (przedmiot obieralny) na studiach zaocznych GiK.

W latach 90. prowadził ćwiczenia laboratoryjne z przedmiotu specjalne techniki druku w Instytucie Poligrafii PW. W latach 1990 -2007 prowadził także ćwiczenia polowe z kartografii dla specjalności Kartografia. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowo-badawczych z zakresu reprodukcji obrazów tonalnych, technik rastrowych i bezrastrowych, grafiki mapy, technologii wydania mapy oraz cyfrowych technologii produkcji map. Autor wielu publikacji i referatów prezentowanych na konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych.

Pożegnalna msza święta w intencji zmarłego odbędzie się w piątek 19 lipca o godz. 12:00 w kościele parafialnym św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. gen. Józefa Bema 73/75, a uroczystość pogrzebowa na cmentarzu w Ursusie.

Paweł J. Kowalski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wyrazy współczucia [*] [*] [*]

Szczere kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.

Kondolencje Rodzinie i współpracownikom Henia najserdeczniejsze wyrazy współczucia składają przyjaciele ze Stowarzyszenia Kartografów Polskich

3 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt