wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-17| Mapy, Ludzie

Zmarł Henryk Gałach

12 lipca zmarł dr inż. Henryk Gałach – pracownik Zakładu Kartografii Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w latach 1967-2013.


Zmarł Henryk Gałach

Henryk Gałach urodził się 7 lutego 1945 r. w Wałkonowach Górnych, pow. włoszczowski. W 1967 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Geodezji i Kartografii PW, specjalność Kartografia. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w PW w 1977 r. W 1967 r. podjął pracę w Zakładzie Reprodukcji Kartograficznej Katedry Kartografii PW jako asystent stażysta (do 1968 r.). Kolejne zajmowane przez niego stanowiska to: asystent (1968-70), starszy asystent (1970-76), adiunkt (1976-90), starszy wykładowca (1990-97), ponownie adiunkt (do 2011 r.), następnie był zatrudniony na zlecenie do 2013 r.

Prowadził ćwiczenia, a od 2003 r. także wykłady z reprodukcji kartograficznej (od 2005 r. kartograficzne procesy technologiczne) na kursie ogólnym, z technologii wydania map na specjalności Kartografia, a także wykłady z kartografii, modeli danych w SIP, kartograficznych systemów cyfrowych oraz kartografiki (przedmiot obieralny) na studiach zaocznych GiK.

W latach 90. prowadził ćwiczenia laboratoryjne z przedmiotu specjalne techniki druku w Instytucie Poligrafii PW. W latach 1990 -2007 prowadził także ćwiczenia polowe z kartografii dla specjalności Kartografia. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowo-badawczych z zakresu reprodukcji obrazów tonalnych, technik rastrowych i bezrastrowych, grafiki mapy, technologii wydania mapy oraz cyfrowych technologii produkcji map. Autor wielu publikacji i referatów prezentowanych na konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych.

Pożegnalna msza święta w intencji zmarłego odbędzie się w piątek 19 lipca o godz. 12:00 w kościele parafialnym św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. gen. Józefa Bema 73/75, a uroczystość pogrzebowa na cmentarzu w Ursusie.

Paweł J. Kowalski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wyrazy współczucia [*] [*] [*]

Szczere kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.

Kondolencje Rodzinie i współpracownikom Henia najserdeczniejsze wyrazy współczucia składają przyjaciele ze Stowarzyszenia Kartografów Polskich

3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS