wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-16| Mapy

Spora aktualizacja Archiwum Map WIG

Po ponad pół roku doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji internetowego Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego. Warto było uzbroić się w cierpliwość, bo stronę wzbogacono o blisko tysiąc arkuszy map topograficznych.


Spora aktualizacja Archiwum Map WIG

Nowe nabytki to przede wszystkim arkusze niemieckiej mapy Rosji Zachodniej w skali 1:25 000 z okresu I wojny światowej (fot. obok). W ramach lipcowej aktualizacji załadowano aż około 800 arkuszy tej serii. Pochodzą one ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA i w większości prezentują obszar środkowej Polski.

Jak wyjaśniają administratorzy serwisu, niestety, w najbliższym czasie nie należy spodziewać się uzupełnienia luk w pokryciu naszego kraju tymi mapami. „Biblioteki w Niemczech, jak Staatsbibliothek zu Berlin czy Herder-Institut, nie udostępniają swoich zbiorów do skanowania i umieszczania w internecie. Będziemy starać się o dostęp w innych źródłach” – zapewniają twórcy Archiwum.

W ramach najnowszej aktualizacji zasoby witryny udało się wzbogacić także o około 50 arkuszy Topograficznej Karty Królestwa Polskiego w skali 1:126 000 (tzw. Mapa Kwatermistrzostwa). Nabytki te pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Poznaniu i zostały wydane najprawdopodobniej w połowie lat 60. XIX wieku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt