wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-16| Mapy

Spora aktualizacja Archiwum Map WIG

Po ponad pół roku doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji internetowego Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego. Warto było uzbroić się w cierpliwość, bo stronę wzbogacono o blisko tysiąc arkuszy map topograficznych.


Spora aktualizacja Archiwum Map WIG

Nowe nabytki to przede wszystkim arkusze niemieckiej mapy Rosji Zachodniej w skali 1:25 000 z okresu I wojny światowej (fot. obok). W ramach lipcowej aktualizacji załadowano aż około 800 arkuszy tej serii. Pochodzą one ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA i w większości prezentują obszar środkowej Polski.

Jak wyjaśniają administratorzy serwisu, niestety, w najbliższym czasie nie należy spodziewać się uzupełnienia luk w pokryciu naszego kraju tymi mapami. „Biblioteki w Niemczech, jak Staatsbibliothek zu Berlin czy Herder-Institut, nie udostępniają swoich zbiorów do skanowania i umieszczania w internecie. Będziemy starać się o dostęp w innych źródłach” – zapewniają twórcy Archiwum.

W ramach najnowszej aktualizacji zasoby witryny udało się wzbogacić także o około 50 arkuszy Topograficznej Karty Królestwa Polskiego w skali 1:126 000 (tzw. Mapa Kwatermistrzostwa). Nabytki te pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Poznaniu i zostały wydane najprawdopodobniej w połowie lat 60. XIX wieku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt