wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-15| Geodezja, GIS

Bieżący stan aktualizacji BDOT10k w Geoportalu

W serwisie Geoportal.gov.pl w ramach grupy warstw „Siatki i układy współrzędnych” dodano nową warstwę – „Bieżący stan aktualizacji BDOT10k”. Udostępnia ona informację o statusie prac nad aktualizacją BDOT10k na obszarze poszczególnych powiatów.


Bieżący stan aktualizacji BDOT10k w Geoportalu

Rozróżnieniu podlegają powiaty, na terenie których opracowanie jest w trakcie realizacji (warstwa „W aktualizacji”) oraz takie z zakończonymi już pracami i prowadzoną kontrolą opracowania (warstwa „W kontroli”).

Warstwa prezentuje bieżący stan aktualizacji na podstawie systemu zarządzania bazą BDOT10k, w którym są ewidencjonowane wszystkie procesy związane z wydawaniem danych wykonawcom i kontrolą. W stosunku do warstwy monitoringu BDOT10k, dostępnej w grupie „Monitoring pozyskiwania danych”, mogą wystąpić odstępstwa, ponieważ w monitoringu obszary w realizacji oznaczane są od chwili podpisania umowy z wykonawcą, co nie oznacza jeszcze wydania danych.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bdot super.

Jest monitoring to można to wrzucić w monitoring. Tyle że mam takie wrażenie które wynika też z narzędzi monitorujących usługi geoportalu, że środowisko testowe to wersja produkcyjna. Zmiana konfiguracji bez zapowiedzi to standard, publikowanie nie do końca działających usług też.

Propozycja. Proszę wziąć pod rozwagę utworzenie nowej grupy warstw aby korzystanie z geoportalu uczynić bardziej intuicyjnym. Nie znajduje logicznego uzasadnienia dlaczego warstwą z aktualizacją bdot znajduje się w grupie jak wyżej.

Widzę ze w przeciwieństwie do niektórych systemów gugiku Polska jedt tu w dobrej skali. Brawo.

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS