wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-15| Teledetekcja

IGiK stworzył krajową mozaikę Sentinel-2 z 2018 r.

Zespół Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii opracował mozaikę obrazów Sentinel-2 obejmującą terytorium Polski wraz z 10-kilometrowym buforem. Przygotowano ją w kompozycji barwnej RGB (kanały 4, 3, 2) w rozdzielczości przestrzennej 10 m.


IGiK stworzył krajową mozaikę Sentinel-2 z 2018 r.

Mozaika została wygenerowana na podstawie połączenia bezchmurnych obrazów satelitarnych zarejestrowanych w okresie od 1 kwietnia do 30 października 2018 r. (łącznie 87 obrazów). Obrazy Sentinel-2 pobrano z Copernicus Open Access Hub, a następnie poddano korekcji atmosferycznej w programie Sen2cor. Mozaika została wykonana w Centrum Teledetekcji IGiK w ramach prac własnych.

Opracowanie w postaci usługi przeglądania WMS jest udostępniane nieodpłatnie do celów komercyjnych i niekomercyjnych pod adresem: http://www.igik.edu.pl/pl/Uslugi.

Źródło: IGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gratulacje, bardzo fajna inicjatywa. Teraz IGIK powinien się skupić nad automatyzacją tego procesu tj. pobieraniem obrazów, wybraniem odpowiednich, łączeniem, publikacją.

gratulacje Dowód na to, że zobrazowania satelitarne mogą już dzisiaj być wdrożone w procesy administracyjne.

WMTS bo jeszcze nie ogarnęli GeoWebCache, na razie poznają samego Geoservera :)

ciekawe Dla czego nie WMTS?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt