wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-12| Geodezja, Instytucje

GUGiK w Warszawie czy Olsztynie?

W programie „Rządowa ława” minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński sceptycznie odniósł się do pomysłu deglomeracji i przyznał, że nikt z nim nie konsultował koncepcji przeniesienia Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii poza Warszawę.


GUGiK w Warszawie czy Olsztynie? <br />
Minister Jerzy Kwieciński w programie "Rządowa ława"
Minister Jerzy Kwieciński w programie "Rządowa ława"

Przypomnijmy, że podczas debaty „Miasto Plus” w ramach Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że siedziba GUGiK mogłaby znaleźć się w Olsztynie, gdzie znajduje się uczelnia kształcąca najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.
– Z całą pewnością będę rekomendować, aby w nowej kadencji jednym z pierwszych urzędów, który nadawałby się do przeniesienia, był Główny Urząd Geodezji i Kartografii – tłumaczyła minister. Oceniła, że w Olsztynie, korzystając z wykształconych kadr, Urząd mógłby lepiej i taniej świadczyć usługi dla całej Polski.

Do deklaracji tej sceptycznie odniósł się dziś w programie „Rządowa ława” minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, nadzorujący GUGiK. – Ten pomysł nie był z nami konsultowany – powiedział. Stwierdził też – odnosząc się do argumentu o wykształconych kadrach – że najlepsi eksperci z geodezji i kartografii są w Warszawie, na Politechnice Warszawskiej.

Również dzisiaj Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało raport pt. „Uwarunkowania delokalizacji centralnych urzędów w Polsce”. Znajduje się w nim m.in. lista 31 urzędów centralnych rekomendowanych do delokalizacji. Wśród nich nie ma, co może zaskakiwać po wcześniejszych deklaracjach minister Emilewicz, Głównego Urzędu Geodezji Kartografii.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ankieta Z przyjemnością informuję pana Ministra że w Ankiecie wygrała AGH a nie PW. Ilość kliknięć poda Panu redakcja Geoforum :). I tak na poważnie, oznajmianie że tylko jedna uczelnia jest lepsza od innych, jest takie sobie. Na wielu uczelniach są lepsi i gorsi wykładowcy. Z każdej uczelni mogą wyjść rewelacyjni absolwenci lub tacy sobie. Proszę nie dzielić uczelni na lepsze i gorsze. Pozdrawiam

@wut Zdaje się że zostaniesz wysłuchany. Właśnie jeseśmy w trakcie podwyższania opłat z 30 zł na 110zł. Co prawda to tylko wzrost o 80 zł ale jak dobrze poprosisz to będzie specjalnie dla ciebie 100 zł.

~. Proponuje podwyższyć opłaty za materiały o 100zł i przekazać nadwyżkę na pomoc dzieciom.

@Starszy brat w wierze To nie populizm tylko realia. Zdecydowanie lepiej jest przeznaczyć pieniążki na pomoc dzieciom w domu czy choćby na hospicja niż na 2 limuzyny dla urzędników. Oczywiście nie ma to żadnego znaczenia, że są to niemieckie samochody i że w ten sposób wytransferowany jest kapitał z kraju. O ile ma Pan inne zdanie to jest mi przykro.

do . to zwykły populizm. Ile konkretnie ty przekazałeś na dom dziecka? I który? Na tacę też trzeba dać?

Chodzi mi o to że nieważne jaki byłby temat spotkania i tak zejdzie na geoportal i punkty adresowe. I tak można dowiedzieć się jakie powstały nowe warstwy na geoportalu czy jaka była oglądalność liczona per odsłona. Nie można się za to dowiedzieć z czego GGK zamierza np sfinansować geodezję w powiedzmy 2020 roku. To jak wiadomo temat trywialny.

ARCHIWUM Już po zakupie limuzyn zupełnie inaczej rozumiem słowa "Zawsze musimy szukać najlepszego rozwiązania na dany czas, a nie jedynie unowocześniać narzędzia do kucia w kamieniu. Trzeba koncentrować się na rozwiązaniu problemów, korzystając ze wszystkich możliwości technologicznych. A ponad wszystko istotna jest determinacja. Bez niej nie można być innowacyjnym." magazyn geoinformacyjny geoeta nr 2 (213) LUTY 2013, lepiej przekażcie te pieniążki na dom dziecka, tam naprawde są potrzebne.

op masz niewątpliwą rację. Widziałem łącznie już 5 byłych GGK. Żaden nie miał nic do powiedzenia. Chyba takie stanowisko, że nie wiadomo co powiedzieć. Problem w tym, że słuchanie tego aż tak bardzo nie kuje mnie w uszy jak próbujesz tu twierdzić. Czyżbym był inny?

Piotrze bardziej chyba ważne KTO podjeżdża. Do niedawna było też ważne co ma do powiedzenia ale teraz już wszyscy znają to na pamięć więc nawet nikt nie słucha.

oczywiście, że ma jak tylko okazało się, że sa zakupy to Prezes Polski nakazał zmienić ustawę, żeby to się sfinansowało. Po 10 latach danin od wykonawców auta będą spłacone. Dziękujemy co łaska

@ Czy zakup limuzyn dla GugIk ma jakiś związek z podniesieniem opłat dla wykonawców prac geodezyjnych ?

do redaktor widać, żeś wykonawca. Jakbyś bywał na spotkaniach u wingików to byś przez okno widział co podjeżdża. Ale rozumiem twoją frustrację.

Ale nieładnie tak komentować w ten sposób pod artykułem o ministrze. Naprawdę nieładnie.

#$%!!izm to stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim (wikipedia). Czytam czasami te komentarze i nie mogę wyjść z podziwu do czego doprowadza ludzi frustracja.

Taki mokry kapiszon z tych autek, ale bojówki młodzieżowe gugiku cały czas w gotowości. ps w bipie nie ma informacji że kupili paserati, ale deprecjatorzy się wygadali

van dysel a było nas dwóch, ja i mój brzuch. Jakby prezes poczekał dwa lata to będziemy mieli elektryki fiki miki. A kombi w dislu było od ręki

Wszyscy zaufani prezesa już pisali na forum deprecjonując zakup dwóch małych autek za 400 tys. zł. Przecież szefowi się po prostu należało i tyle w temacie. A że nie po linii rządu - auto niemieckie, diesel. Zamiast ekologicznego elektryka polskiej produkcji to ukryta opcja niemiecka z zafałszowanymi normami eko. Służby gugiku przyktywajcie szybko sprawę, ba jak się superekspres dowie to będzie skandal na caly kraj. Jak w warszawce gdy pewien geodeta śmigał służbowym do legionowa.

postuluje czemu geodeci tej głupoty nie dementują? Bo tak wygodniej? Który geodeta poza weteranem i Leszkiem Piszczkiem jeździ rowerem na pomiar?

Dość tej krytyki bo odkurze historię o czarnej wołdze znaczy się Passacie, koniecznie w Dieslu. Bardzo lubie takie samochody.

limuzyny uważam, że GGK powinien jeździć takim samymi gratami jak jeżdżą geodeci albo rowerem bo to ekologicznie

ahh octawia niedościgniony wzór limuzyny. To dopiero by było, że się urzędniki rozbijają limuzyną. A tak, serio, jakby chociaż A6 kupili, to jeszcze rozumiem, ale paska?

:) Passat to lemuzyna? :DD Dobrze, że nie kupili Szkody octavii.

Służby gugiku nię śpią. Stan licznika n/w skody jest podany też na tym samym bipie, samochód został przekazany do dalszej eksploatacji w innej jednostce. Zakup nowych aut został podyktowany tylko bizantyjskim zamiłowanie do luksusu obecnych władz gugiku,

w sumie to dobrze. Jak widziałem, jak Grażynka zasuwa tą skodą z szachownicą kupioną jeszcze za Jarząbka, która pewnie już przekręciła licznik to chyba czas był na zakupy

no no, mają rozmach, dwie limuzyny po prawie 200 tys.

"Prezydent z Olsztyna" o tego chodzi? W sumie ...

Popatrz raczej na doradców w kancelarii premiera. ;)

errata RT = retweet, czyli podanie dalej. Dla niewtajemniczonych czytelników.

trzeba czytać między twitterami. Np. który były dyrektor niedoszły wiceminister którym obecnym ministrom się RT podlizuje. Zaraz będzie wiadomo, czyj to był genialny pomysł z tą najlepszą uczelnią.

szperacz brawo, captain obvious!

To nieważne gdzie będzie gugik, środki transportu do dowolnego miejsca w Polsce w luksusiowych warunkach już są zapewnione. Szczegóły na BIP gugik https://tiny.pl/tdkhh

GUGiK przenieść do Łodzi w Łodzi też jest super prywatna uczelnia, która szkoli wybitnych geodetów, których szkoda zatrudniać, bo nie potrafią najprostszych prac ogarnąć...

Protestuję. Stanowczo protestuję Panie Ministrze, najlepsi specjaliści od geodezji są we Wrocławiu na Uniwersytecie Przyrodniczym, wiem, bo jestem jego absolwentem!

Jasne zarządzanie IIP to czynność techniczna. Powiaty zróbcie bo wam karze, o jaki mam sukces powiaty zrobiły. Centralny zasób w postaci nie aktualizowanego PRG opartego o software zewnętrznej firmy wsparcie, prowadzenie PRNG to samo. Bdoo nie aktualizowana, map topograficznych za które odpowiada gugik brak. ZSIN nie zasilany. Projekty zwrot kasy. Same kurna sukcesy.

taaa A zarządzanie IIP w Polsce, prowadzenie Geoportalu, prowadzenie centralnego zasobu, pozyskiwanie danych i wiele innych, to nie zadania techniczne twoim zdaniem?

obserwator przecież GUGiK nie wykonuje zadan technicznych tylko wskazuje je do wykonania innym. Co za roznica ?

Ankieta Na razie lekka przewaga AGH nad PW. Głosowanie prowadzone będzie do wtorku, to jest 16 lipca. W Środę huczne ogłoszenie wyników. BAAAAArdzo proszę o głosy.

obserwator idz obserwować energię albo co innego, bo smęcisz tutaj i nie doceniasz własnej profesji

taaa To słaby pomysł. Nie ma zadań technicznych tylko legislacja, a poza tym to zbyt mało znacząca tematyka nie zasługuje na własnego sekretarza bądź podsekretarza stanu. Geodezja to nie energia.

Szczerze powiedziawszy mam wrażenie ze z ludźmi spoza gugiku łatwiej sie dogadać. Nawet z tymi z innych instytucji centralnych. Poza tym moze jak będzie w ministerstwie to ggk będzie ministrem. :)

zmiany GGK to nadal pracownik PW. Nie może być inaczej. Jak się nie przestanie "krytykować" urzędników gugik, jst i wykonawców, całą branżę i ograniczać kompetencje to doprowadzi do całkowitej likwidacji administracji geodezyjnej dzisiaj jednak jeszcze przez istnienie gugik na Wspólnej wyodrębnionej. Po co politykom kłopot jak nie można naprawić bo ciągle coś jest źle to zwyczajnie trzeba przeciąć i będzie spokój. Nie będzie psuć wizerunku. Na własne życzenie drodzy koledzy! Na własne życzenie.

Moze byc i w Gdańsku pod warunkiem że siedzibę rząd kupi a nie przejmie specustawą. ;)

A dlaczego nie. Politechnika Gdańska jest nie wystarczająca dobra dla SIM-a. Jest poziom lepszy gorszy ale jest. I tak na poważnie nie jest ważne gdzie jest GUGiK. Ważnym jest, aby raczył wsłuchiwać się w głos dołów geodezyjno-kartograficznych. Żeby nie zmieniał zasad co chwilę, żeby nie mieszał co chwile w systemach informatycznych, żeby stabilność zapewniał a nie rewolucję. Żeby zmiany w systemach wprowadzał raz do roku (albo jeszcze rzadziej). I tyle marzenie scietej Głowy

Dla jasności: W Gdańsku GUGiKu nie chcemy.

Urzedy Niby dlaczego wszystkie instytucje mają być w Warszawie? Najwyższe koszty, korki, brak ludzi do pracy. Przenosić wszystko co się da!

Taka zabawę to nastolatki uprawiają. Dziwne ze minister dal sie na to złapać. Niby wiek i doświadczenie nie te a jednak.

Oddaj Głos Politechnikę Warszawską (daj minus) na AGH (daj plus) Niech sonda rozstrzygnie, która Uczelnia Jest Lepsza :)

Johnny Walkier przejął konto na geoforum

Weekend się zaczyna Adam znów za dużo wypił.

skąd wiadomo że Adam W. to Adam W.? to przeciez nick jest-czy nie?

GUGiK na ksiezyc Najlepiej to przenieście GUGiK na Księżyc

To się pan rozbujał panie Adamie. Teraz zwolni pan pania minister ?

Pan Minister, podobnie jak GGK, jest "na wylocie"... Stąd też zapewne nie ma potrzeby konsultowania z nimi kwestii, które zdarzą się po wyborach. A Pani Minister raczej wie co mówi... Albo raczej "wygadała się"... PS. Nasza propozycja co do wykorzystania "poGUGiKowej" siedziby jest jedynie jakimś zastępczym rozwiązaniem, mającym na celu minimalizowanie nieuchronnych strat... Zainteresowani doskonale wiedzą, o co chodzi z tą deglomeracją...

Rozumiem Że AGH Kraków nie jest godne wiązać sandałów Politechnice Warszawskiej ;)

aj a już Pan Adam przenosił siedzibę PTG na Wspólną, niewiele brakowało.

gugik Tym bardziej dziwne, że w w/w raporcie gugik został tak samo oceniony jak gunb. GUNB jest wskazany do przeniesienia, a GUGIK nie:)

hahaha i tak oto przez trzy dni UWM był najlepszą uczelnią geodezyjną w Polsce :D

zmiany A tak się wszyscy podniecali.Dajecie wrabiać się w tematy zastępcze.

58 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt