wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-11| Przetargi

Nowa grupa warstw w Geoportalu - Stan informatyzacji powiatów

W serwisie geoportal.gov.pl w ramach pozycji „Siatki i układy współrzędnych” dodano nową grupę o nazwie „Stan informatyzacji powiatów”, w której umieszczono wszystkie istotne informacje związane z informatyzacja powiatów.


Nowa grupa warstw w Geoportalu - Stan informatyzacji powiatów <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl
Nowa grupa warstw w Geoportalu - Stan informatyzacji powiatów
Są to:
  • Powiatowe portale mapowe (na fot. 1)
  • Publikacja danych EGiB (2)
  • Publikacja danych o uzbrojeniu (3)
  • Komunikacja systemów EGiB z EKW (4)
  • Informatyzacja ZUD (5)

Zebranie wszystkich warstw w jednym miejscu znacząco ułatwi monitoring postępu informatyzacji w poszczególnych powiatach. Aktualny stan wymienionych warstw przedstawiają załączone ilustracje.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Statystyki usług Dobra wchodzę

@Użytkownik musisz częściej wchodzić

Statystyki usług Mamy kolejne usługi a statystyki na widok.gov.pl odwiedzin Geoportalu lecą w dół. Tak miało być?

ciekawe Ostatnio sporo mapek. A teraz może ranking powiatów... kto na tych mapkach został podświetlony na kolorowo: kto na 5, kto na 4 itd... Do tego, można dodać 6 warunek - kto już wdrożył Amsterdam. Będzie 6, a w zasadzie siedem odcieni. Siódmy - biały - nie ma nic. Ranking gotowy bez konieczności ankietowania. Ktoś potrafi?

wolałbym taką mapkę z zaznaczonymi na czerwono powiatami, gdzie jeszcze są mapy analogowe, takie niezgodne z ustawą, które w ośrodku każą uzupełniać, zamiast wydawać hybrydę, czyli skalibrowany raster i wektor. Bo są jeszcze takie powiaty i można się na nie naciąć przy przetargu, taka wiedza bardziej by się przydała.

a Mońki od lat udostępniają tyle eig-bu ile się da, ale mimo wszystko jest na czarnej liście zapóźnionych powiatów:) Dobrze, że to nie rzeczywistość, tyla jakieś warstwy...

znaczy, że GGK zaczyna od samego dołu, mułu. Wprowadza sprawy tak oczywiste i proste do wprowadzenia, że aż zabawne że ich nie było. I dobrze. Oby z czasem zabierać się za sprawy trudniejsze.

@ Przeznam, że do dziś zdarzało mi się krytykować oraz polemizować z czołowymi przedstawicielami urzędu głównego oraz pewnej stołecznej firmy. Jednak przedstawione rozwiązania w zakresie nowych warstw w geoportalu zamykają mi usta. Palący problem geodetów, którzy każdego dnia muszą udowadniać różne bzdury lub ponosić opłaty dodatkowe wydaje się że został rozwiązany.Od teraz każdy może w którym powiecie jest komunikacja EGiB z kw.Dziekujemy.

Stan Czekam na warstwę z aktualnością urzędowych map topograficznych w poszczególnych skalach.

Jak oczywista logika wskazuje informatyzacja ośrodków to pozycja siatki i układy współrzędnych. Każdy intuicyjnie znajdzie te warstwy.

. Brawo. To oczekiwana i potrzebna warstwa w geoportalu.

11 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt