wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-11| GIS, Przetargi

Powstanie GIS klasztorów w Polsce

Katolicki Uniwersytet Lubelski ogłosił przetarg na dostawę wraz z wdrożeniem i wsparciem technicznym systemu informatycznego opartego na oprogramowaniu GIS na potrzeby realizacji grantu „Atlasu klasztorów w Polsce X-XXI w.”.


Powstanie GIS klasztorów w Polsce <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl

Zamówienie obejmuje opracowanie wstępnej koncepcji merytorycznej portalu, wykonanie przestrzennej bazy danych klasztorów i portalu map w internecie w formie systemu GIS oraz zapewnienie wsparcia szkoleniowego i doradczego. Baza ma być gotowa do września 2022 roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 13 tys. zł można składać do 19 sierpnia. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej będą: cena (50%), doświadczenie osób skierowanych do realizacji przedmiotu zamówienia (40%) oraz czas reakcji, czyli termin usunięcia błędu krytycznego systemu (10%).

Realizację prac zaplanowano w dwóch etapach:
1. polega na dostawie, instalacji i wdrożeniu systemu informatycznego oraz przeszkoleniu pracowników (termin realizacji: maksymalnie 6 miesięcy od podpisania umowy);
2. polega na asyście i wsparciu technicznym, przeprowadzeniu dodatkowych szkoleń użytkowników, wprowadzanie poprawek i zmian w systemie (termin realizacji: od zakończenia etapu I do 30 września 2022 r.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przetargi Jedna oferta: GIS-Expert 473 550,00zł https://bip.kul.lublin.pl/files/782/public/2019/az p-p221_008-2019/7_informacja_z_otwarcia_ofert.pdf
odpowiedz zgłoś
. To wspaniała inicjatywa. Narodowe dziedzictwo powinno być traktowane w sposób szczególny. Nie można oszczędzać pieniążków na tego typu przedsięwzięcia. Wydaje się że należy podjąć jak najszybciej społeczna inicjatywe aby jedynym kryterium wyboru wykonawcy było doświadczenie osób realizujących zadanie.W tym momencie nie należy szczędzi środków.Za fachowców należy sowicie zapłacić. Wspaniała narodowa inicjatywa.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Gis Trochę jak koński gis za ponad 10 mil.
 2 
odpowiedz zgłoś
Grant jest za bodajże 1.845 mln. Czyli prawie jak za darmo. Po co byc geodetą, lepiej analizowac stare klasztory.
 3 
odpowiedz zgłoś
Naprawdę? Sądząc po wadium - portal wart ok. 500K. Czy ktoś w ogóle analizuje zasadność takich projektów, na miłość boską?Istotą takich projektów polegać powinna na zapewnieniu wiarygodnych i aktualizowanych danych. Jestem w stanie się założyć, ze istotną cześć tego zasobu posiada już NID. Łatwo zreszta sprawdzić: https://zabytek.pl/pl/obiekty?typ=zabytki-nierucho me
 5 
odpowiedz zgłoś
portal Tak się zastanawiam czy przeciętny student rzeczonej uczelni wraz z promotorem nie mógłby zrobić takiego portalu. Jest też Lubelski SIP, które pewnie by udostępnił swoją infrastrukturę....
 5 
odpowiedz zgłoś
To żart prawda ? Zróbie warstwę wpiszcie daty i udostępnijcie na CAPAP. Po co wydawać kasę na takie systemy które mają mieć jeszcze zapisy danych archiwalnych i wielodostępność edycyjną. To jakiś absurd.
 3 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS