wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-11| GIS, Przetargi

Powstanie GIS klasztorów w Polsce

Katolicki Uniwersytet Lubelski ogłosił przetarg na dostawę wraz z wdrożeniem i wsparciem technicznym systemu informatycznego opartego na oprogramowaniu GIS na potrzeby realizacji grantu „Atlasu klasztorów w Polsce X-XXI w.”.


Powstanie GIS klasztorów w Polsce <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl

Zamówienie obejmuje opracowanie wstępnej koncepcji merytorycznej portalu, wykonanie przestrzennej bazy danych klasztorów i portalu map w internecie w formie systemu GIS oraz zapewnienie wsparcia szkoleniowego i doradczego. Baza ma być gotowa do września 2022 roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 13 tys. zł można składać do 19 sierpnia. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej będą: cena (50%), doświadczenie osób skierowanych do realizacji przedmiotu zamówienia (40%) oraz czas reakcji, czyli termin usunięcia błędu krytycznego systemu (10%).

Realizację prac zaplanowano w dwóch etapach:
1. polega na dostawie, instalacji i wdrożeniu systemu informatycznego oraz przeszkoleniu pracowników (termin realizacji: maksymalnie 6 miesięcy od podpisania umowy);
2. polega na asyście i wsparciu technicznym, przeprowadzeniu dodatkowych szkoleń użytkowników, wprowadzanie poprawek i zmian w systemie (termin realizacji: od zakończenia etapu I do 30 września 2022 r.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. To wspaniała inicjatywa. Narodowe dziedzictwo powinno być traktowane w sposób szczególny. Nie można oszczędzać pieniążków na tego typu przedsięwzięcia. Wydaje się że należy podjąć jak najszybciej społeczna inicjatywe aby jedynym kryterium wyboru wykonawcy było doświadczenie osób realizujących zadanie.W tym momencie nie należy szczędzi środków.Za fachowców należy sowicie zapłacić. Wspaniała narodowa inicjatywa.

Gis Trochę jak koński gis za ponad 10 mil.

Grant jest za bodajże 1.845 mln. Czyli prawie jak za darmo. Po co byc geodetą, lepiej analizowac stare klasztory.

Naprawdę? Sądząc po wadium - portal wart ok. 500K. Czy ktoś w ogóle analizuje zasadność takich projektów, na miłość boską?Istotą takich projektów polegać powinna na zapewnieniu wiarygodnych i aktualizowanych danych. Jestem w stanie się założyć, ze istotną cześć tego zasobu posiada już NID. Łatwo zreszta sprawdzić: https://zabytek.pl/pl/obiekty?typ=zabytki-nierucho me

portal Tak się zastanawiam czy przeciętny student rzeczonej uczelni wraz z promotorem nie mógłby zrobić takiego portalu. Jest też Lubelski SIP, które pewnie by udostępnił swoją infrastrukturę....

To żart prawda ? Zróbie warstwę wpiszcie daty i udostępnijcie na CAPAP. Po co wydawać kasę na takie systemy które mają mieć jeszcze zapisy danych archiwalnych i wielodostępność edycyjną. To jakiś absurd.

6 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt