Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-11| Geodezja, Instytucje

Warszawa: I etap wdrożenia systemu ZGiK zakończony

Jak informuje na swojej stronie internetowej Biuro Geodezji i Katastru m.st. Warszawy, 8 lipca został zakończony pierwszy etap wdrożenia systemu do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego stolicy. Przypomnijmy, że proces ten podzielono na 8 etapów obejmujących różne dzielnice, pierwszy dotyczy Pragi-Południe.


Warszawa: I etap wdrożenia systemu ZGiK zakończony <br />
 Portal systemu do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy
Portal systemu do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy
Warszawa: I etap wdrożenia systemu ZGiK zakończony <br />
Portal Geodety
Portal Geodety
W wyniku wdrożenia Systemu ZGiK w etapie I został uruchomiony Portal Geodety. Regulamin oraz instrukcja korzystania z Portalu Geodety znajdują się w zakładce „Pobierz dokumenty” na dole strony. Ponadto geodeci realizujący prace na terenie m.st. Warszawy są uprawnieni do pobierania bezpłatnego oprogramowania InterMap z zakładki „Pobierz dokumenty”.

Portal systemu do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy oparty na internetowej aplikacji WebEWID podzielony został na 4 moduły:

1. Portal Geodety, który powstał zgodnie z § 19 rozporządzenia MAiC w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Aby móc z niego korzystać, należy osobiście w siedzibie BGiK złożyć wniosek (dostępny pod adresem zgik.um.warszawa.pl), zaakceptować regulamin korzystania z Portalu i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dzięki portalowi istnieje możliwość zgłaszania prac geodezyjnych i anulowania prac już zgłoszonych. Podzielono go na dwie części: prace przyjęte oraz prace oczekujące.
Zakładka „Prace przyjęte” zawiera wykaz wszystkich prac geodezyjnych zatwierdzonych do wykonania przez ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. W widoku głównym znajduje się spis wszystkich prac geodezyjnych zestawionych tabelarycznie, posortowanych wg. daty zgłoszenia. Tabela zawiera informacje dotyczące m.in.: id pracy, oznaczenia nieruchomości, celu pracy, dat: zgłoszenia, przyjęcia, przewidywanego zakończenia pracy czy też statusu. Dodatkowo każda praca oznaczona jest kolorem w zależności od statusu jaki w danym momencie posiada.
Zakładka „Prace oczekujące” zawiera wykaz wszystkich prac geodezyjnych, które oczekują zatwierdzenia przez ODGiK. W widoku głównym znajduje się spis wszystkich prac geodezyjnych zestawionych tabelarycznie, posortowanych według daty zgłoszenia. Tabela zawiera informacje dotyczące m.in.: numeru u wykonawcy, oznaczenia nieruchomości, daty zgłoszenia, przewidywanego zakończenia pracy, zakresu pracy czy informacji przysłanych z PODGiK dla geodety.

2. Portal interesanta, który umożliwia zamawianie materiałów z zasobu na podstawie ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Za pomocą tej usługi użytkownik może złożyć wniosek o udostępnienie m.in.: mapy zasadniczej lub mapy ewidencyjnej oraz dokonać opłaty on-line.
Z Portalu Interesanta skorzystać można bez zakładania konta – z wykorzystaniem Profilu Zaufanego.

3. Portal Projektanta –
e-usługa, dzięki której projektant może złożyć wniosek o uzgodnienie sieci. Do składanego wniosku należy dodać odpowiednie załączniki oraz określić położenie przebiegu planowanego przyłącza. Po wystawieniu przez urząd opłaty, projektant ma możliwość pobrania DOO oraz opłacenia go drogą elektroniczną.

4. Portal Mapowy, w ramach którego działa mapa.um.warszawa.pl. Pod adresem są dostępne serwisy Warszawa dzisiaj, Historyczna, Własność, Geodezja i inne.

Jednocześnie BGiK informuje, że od 8 lipca wyłączone zostały:
• aplikacja do pobierania opisów topograficznych – ODGiK-Net-Klient,
• serwis ISPG zawierający informację o statusie prac geodezyjnych.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS