wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-11| Geodezja, Ludzie

Geodeta Wacław Bobrowski patronem ronda w Łodzi

Podczas XII sesji Rady Miejskiej został zaakceptowany projekt uchwały Prezydent Miasta Łodzi w sprawie nadania jednemu z łódzkich rond nazwy Wacława Bobrowskiego.


Geodeta Wacław Bobrowski patronem ronda w Łodzi

Rondo zlokalizowane jest na częściach działek ewidencyjnych o numerach 1/3 i 2/6 w obrębie W-23 (przedłużenie ul. Tuwima, za ul. Kopcińskiego).

Wacław Bobrowski (1889-1959) był absolwentem Konstantynowskiego Instytutu Mierniczego w Moskwie We wrześniu 1917 r. wstąpił, jako ochotnik, do organizowanej na wschodzie Legii Oficerskiej I Korpusu Polskiego gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego. Po rozwiązaniu Korpusu przyjechał do Łodzi, gdzie w 1918 r. rozpoczął pracę w Oddziale Pomiarów Magistratu m. Łodzi na stanowisku geometry. Sprawował tam nadzór nad założeniem podstawy (bazy) sieci triangulacyjnej. W 1923 r. został kierownikiem Oddziału. Kontynuował szczegółowe pomiary miasta, w oparciu o które powstały mapy w skali 1:250 i 1:500 o kroju sekcyjnym. W 1924 r. Bobrowski otrzymał dyplom mierniczego przysięgłego. Po II wojnie światowej powrócił na stanowisko kierownika Oddziału Pomiarów i od nowa rozpoczął organizowanie łódzkiej służby geodezyjnej. W 1957 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Uchwała wraz z uzasadnieniem

Źródło: SGP, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt