wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-10| Geodezja, Imprezy

Zaproszenie na konferencję nt. sieci uzbrojenia terenu

W dniach 17-18 października br. w Legnicy odbędzie się XIV Konferencja Techniczna z cyklu „Koordynacja usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu”. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Legnicy.


Zaproszenie na konferencję nt. sieci uzbrojenia terenu
„Zawsze pragniemy nadać spotkaniu wymiar bardzo praktyczny, który umożliwia dokonanie właściwych interpretacji obowiązujących przepisów prawnych w zakresie koordynacji usytuowania sieci uzbrojenia terenu oraz pozwoli na wysunięcie wniosków. Jest niezwykle ważne, aby temat koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu został omówiony w środowisku geodetów zwłaszcza w świetle zmian ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne” – piszą organizatorzy konferencji. I dodają: „Jednocześnie chcielibyśmy, aby w trakcie tego krótkiego spotkania w Legnicy można było przedstawić nowe techniki i technologie związane z elektroniczną obsługą narad koordynacyjnych usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu oraz zarządzaniem państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym, mającym istotny wpływ na sprawność procesu uzgodnieniowego. Mamy nadzieję, że i to spotkanie pozwoli rozwiać wiele wątpliwości i wyjaśnić wiele nieścisłości związanych z tą tematyką”.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli: główny geodeta kraju Waldemar Izdebski, prezes Związku Powiatów Polskich Andrzej Płonka, prezes SGP Janusz Walo, starosta legnicki Adam Babuśka oraz prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Szczegóły

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pomiarowy coś słyszałeś, ale jako pomiarowy to na konferencji powiatowych raczej nie byłeś. Geodeta_z_powiatu - też byłem i nie pamiętam ingerencji, a prezentacje były trzy na żywo i jedna powerpoint. Zabrakło tam jeszcze Systhermu, który już ma program do ZUD i chyba ERGO, które na razie nic medialnie nie działało w tej kwestii. A Pan Formalewicz to rzeczywiście powinien się wziąć za siebie, bo wpada tu jak po ogień, rzuca kalumniami, a w Legnicy nigdy nie był i nie ma pojęcia o czym dyskusja. Kwestia robienia narad elektronicznie jest w obiegu dopiero od roku, co widać na mapce w geoprotalu, ze dopiero 20-30 powiatów ruszyło temat. A na konferencji poruszanych jest wiele wątków merytorycznych poza technologią, tylko skąd on to może wiedzieć. I jest to dobra, wartościowa merytorycznie konferencja, z której zawsze wyjeżdżam bogatszy o wiedzę. A SGP organizuje bo potrafi w przeciwieństwie do niektórych pieniaczy. Czy PTG zorganizowało kiedyś jakąś konferencję? Dla 5 członków się raczej nie opyla.

A może ? Myślę że Legnica to dobre miejsce aby wręczyć nagrodę dla jakiejś firmy za KIUT. Aingerencja w prezentacje to nie wierzę to byłby już nawet nie szczyt to byłoby zbocze po drugiej stronie. W życiu zaden prelegent z firmy czy jej prezes nie pozwoliły sobie na taką cenzurę. To jakieś bzdury.

Panie Formalewicz odczep się Pan od SGP i zajmij się pisaniem książki o tym co zrobiłeś dla geodezji, co sugerowałeś. Tylko pianę z ust wytrzyj, bo rękopis poplamisz.

Niezłe Liczę że tym razem GGK nie okaże się ... i nie będzie ingerował w prezentacje firm.... BUHAHAHA

. Zdefiniuj pojęcie "prawdziwego geodety" prosze Panie Formalewiczu. Za obecny stan geodezji obwiniać można tysiące ludzi na szczeblach lokalnych, regionalnych i krajowych. Trzeba patrzeć przed siebie a nie trwać zapatrzony w przeszłość. Każda firma informatyczna obsługująca PZGiK ma narzędzia do przeprowadzania narad koordynacyjnych. Liczę że tym razem GGK nie okaże się ... i nie będzie ingerował w prezentacje firm, tzk jak to miało miejsce w Warszawie. Polecam takie konferencje, ponieważ dają możliwość poznania innych ludzi i perspektyw na wiele tematów zwiazanych z geodezją i nie tylko.

Stołeczna firma sprzedaje... ...a powiaty polskie kupują. A wszystko w jednej wielkiej rodzinie o nazwisku SGP. Dobre interesy... dobre prawo...., no i dobre jego stosowanie ku chwale ojczyzny. Aaaaaaaaa......zapomniałbym. Szykuje się przecież prezent od dobrego wujka za dobre sprawowanie. Ja Wam bezkresną władzę, a wy...."bezinteresowną" przychylność. Wszystko jak w bajce i można by rzec, że będą żyli długo i szczęśliwie. Pozdrowienia "towarzysze" z SGP, no i owocnych obrad życzę. Pamiętajcie jednak, że Ci prawdziwi geodeci nigdy Wam nie zapomną tego, że to Wy ponosicie winę za obecny stan w geodezji.

. "nowe techniki i technologie związane z elektroniczną obsługą narad koordynacyjnych usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu oraz zarządzaniem państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficzny" sprzedaje stołeczna firma.

świetna impreza tam zawsze warto być!

8 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt