wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-09| GIS, Teledetekcja

Geoportal: Ortofotomapa powiatu wrocławskiego z pikselem 10 cm

W serwisie geoportal.gov.pl opublikowano wczoraj ortofotomapę o rozdzielczości 10 cm dla obszaru powiatu wrocławskiego. Została ona wykonana na podstawie zdjęć lotniczych z maja 2017 r. na zlecenie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.


Geoportal: Ortofotomapa powiatu wrocławskiego z pikselem 10 cm <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl
Nowe arkusze zastąpiły dotychczas funkcjonującą ortofotomapę o rozdzielczości 25 cm z 2017 r. (gmina Czernica i Długołęka) oraz 0,5 m z 2016 r. (pozostałe gminy). Na ilustracji przedstawiono przykładowy fragment terenu zobrazowany na udostępnionej ortofotomapie.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jasne a chleb sprzed tygodnia jest świeży. Brawo ty.
odpowiedz zgłoś
PRG Od kiedy jest nowy GGK to do PRG nie można się doczepić. Dane można pobierać na wiele różnych sposobów. Jest super. Super GGK.
 2 
odpowiedz zgłoś
kolektywie śmieszy mnie to wskazywanie na GGK jak coś jest zrobione i na GUGiK jak coś jest złe. Haniu zaktualizuj jakieś dane w GUGiK dużo tego jeszcze zostało. Skoro pan Marek ma czas pisać znaczy że prywatna firma mu na to pozwala. To nie socjalizm że jakiś urzędnik mówi prywatnej firmie kogo ma kontrolować. Jak się nudzisz zaktualizuj PRG na przykład. Trąci myszką.
 1 
odpowiedz zgłoś
czy przełożeni Pana Marka wiedzą, że ma dużo czasu w nowej pracy i siedzi dokazuje musztardą po obiedzie?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
@kult jednostki Widzę, że jesteś bardzo wtajemniczony w szczegóły publikacji danych w GUGiK. Może więc napiszesz dlaczego nie opublikowałeś tych danych jak byłeś za to odpowiedzialny?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Tak GGK sam własnymi rekami przeszukiwał płyty w GUGiK i natrafił na nie publikowany zasób który natychmiast sam opublikował na geoportalu. Wytworzył kafelki, zoptymalizował serwery. Sam. Takiego mamy GGK. PS. Jeśli kto nas napadnie nie drżyjcie. Mamy GGK i nie zawahamy się go użyć.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
Staszku A jak myslisz? Może obecny GGK znalazł takie zasoby, które nie były do tej opublikowane i je publikuje?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Co się stało? Mamy połowę 2019 roku a co chwila jest news, że publikowane są jakieś archiwalia.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS