wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-09| GIS, Teledetekcja

Geoportal: Ortofotomapa powiatu wrocławskiego z pikselem 10 cm

W serwisie geoportal.gov.pl opublikowano wczoraj ortofotomapę o rozdzielczości 10 cm dla obszaru powiatu wrocławskiego. Została ona wykonana na podstawie zdjęć lotniczych z maja 2017 r. na zlecenie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.


Geoportal: Ortofotomapa powiatu wrocławskiego z pikselem 10 cm <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl
Nowe arkusze zastąpiły dotychczas funkcjonującą ortofotomapę o rozdzielczości 25 cm z 2017 r. (gmina Czernica i Długołęka) oraz 0,5 m z 2016 r. (pozostałe gminy). Na ilustracji przedstawiono przykładowy fragment terenu zobrazowany na udostępnionej ortofotomapie.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jasne a chleb sprzed tygodnia jest świeży. Brawo ty.

PRG Od kiedy jest nowy GGK to do PRG nie można się doczepić. Dane można pobierać na wiele różnych sposobów. Jest super. Super GGK.

kolektywie śmieszy mnie to wskazywanie na GGK jak coś jest zrobione i na GUGiK jak coś jest złe. Haniu zaktualizuj jakieś dane w GUGiK dużo tego jeszcze zostało. Skoro pan Marek ma czas pisać znaczy że prywatna firma mu na to pozwala. To nie socjalizm że jakiś urzędnik mówi prywatnej firmie kogo ma kontrolować. Jak się nudzisz zaktualizuj PRG na przykład. Trąci myszką.

czy przełożeni Pana Marka wiedzą, że ma dużo czasu w nowej pracy i siedzi dokazuje musztardą po obiedzie?

@kult jednostki Widzę, że jesteś bardzo wtajemniczony w szczegóły publikacji danych w GUGiK. Może więc napiszesz dlaczego nie opublikowałeś tych danych jak byłeś za to odpowiedzialny?

Tak GGK sam własnymi rekami przeszukiwał płyty w GUGiK i natrafił na nie publikowany zasób który natychmiast sam opublikował na geoportalu. Wytworzył kafelki, zoptymalizował serwery. Sam. Takiego mamy GGK. PS. Jeśli kto nas napadnie nie drżyjcie. Mamy GGK i nie zawahamy się go użyć.

Staszku A jak myslisz? Może obecny GGK znalazł takie zasoby, które nie były do tej opublikowane i je publikuje?

Co się stało? Mamy połowę 2019 roku a co chwila jest news, że publikowane są jakieś archiwalia.

8 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt