wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-02| Teledetekcja

Detekcja zmian w LandViewer

Internetowa platforma do wizualizacji i przetwarzania zobrazowań satelitarnych LandViewer wzbogaciła się o nowe narzędzie do wykrywania zmian.


Detekcja zmian w LandViewer

Zastosowany przez EOS – amerykańską firmę rozwijającą LandViewer – algorytm do identyfikacji zmian (między dwoma zobrazowaniami tego samego obszaru wykonanymi w różnych terminach) bazuje na porównywaniu pikseli o tych samych współrzędnych. Jak podkreśla EOS, celem firmy było uproszczenie procesu wykrywania zmian i uczynienie go dostępnym dla wszystkich, a nie tylko dla specjalistów w zakresie GIS.

Dzięki nowemu narzędziu w LandViewer, jak podkreśla firma EOS, rolnicy będą mogli szybko zidentyfikować obszary na swoich polach, które zostały uszkodzone przez grad, burzę lub powódź. W gospodarce leśnej detekcja zmian przyda się do oszacowania powierzchni zniszczonych przez pożar czy dotkniętych nielegalnym wyrębem. LandViewer docenią też naukowcy zajmujący się ochroną środowiska, których jednym z zadań jest obserwowanie tempa i zakresu zmian klimatycznych zachodzących na planecie (np. topnienie lodu polarnego, zanieczyszczenie powietrza i wody, utrata siedlisk naturalnych w wyniku ekspansji miejskiej).

Na razie w LandViewer możliwe jest porównywanie optycznych danych satelitarnych. Jak jednak zapewnia firma EOS, już wkrótce dodane zostaną algorytmy umożliwiające wykrywanie zmian dla danych pozyskanych aktywnymi metodami teledetekcyjnymi.

Korzystanie z platformy EOS wymaga posiadania konta w serwisie – bez opłat funkcjonalności narzędzi są ograniczone.

Źródło: EOS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt