wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-02| Teledetekcja

Detekcja zmian w LandViewer

Internetowa platforma do wizualizacji i przetwarzania zobrazowań satelitarnych LandViewer wzbogaciła się o nowe narzędzie do wykrywania zmian.


Detekcja zmian w LandViewer

Zastosowany przez EOS – amerykańską firmę rozwijającą LandViewer – algorytm do identyfikacji zmian (między dwoma zobrazowaniami tego samego obszaru wykonanymi w różnych terminach) bazuje na porównywaniu pikseli o tych samych współrzędnych. Jak podkreśla EOS, celem firmy było uproszczenie procesu wykrywania zmian i uczynienie go dostępnym dla wszystkich, a nie tylko dla specjalistów w zakresie GIS.

Dzięki nowemu narzędziu w LandViewer, jak podkreśla firma EOS, rolnicy będą mogli szybko zidentyfikować obszary na swoich polach, które zostały uszkodzone przez grad, burzę lub powódź. W gospodarce leśnej detekcja zmian przyda się do oszacowania powierzchni zniszczonych przez pożar czy dotkniętych nielegalnym wyrębem. LandViewer docenią też naukowcy zajmujący się ochroną środowiska, których jednym z zadań jest obserwowanie tempa i zakresu zmian klimatycznych zachodzących na planecie (np. topnienie lodu polarnego, zanieczyszczenie powietrza i wody, utrata siedlisk naturalnych w wyniku ekspansji miejskiej).

Na razie w LandViewer możliwe jest porównywanie optycznych danych satelitarnych. Jak jednak zapewnia firma EOS, już wkrótce dodane zostaną algorytmy umożliwiające wykrywanie zmian dla danych pozyskanych aktywnymi metodami teledetekcyjnymi.

Korzystanie z platformy EOS wymaga posiadania konta w serwisie – bez opłat funkcjonalności narzędzi są ograniczone.

Źródło: EOS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS