wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-27| GIS

Ceny mieszkań a przeciętne zarobki w Polsce

Firma GIS-Expert przeanalizowała rynek nieruchomości w największych miastach naszego kraju (stolicach województw) pod kątem cen mieszkań w stosunku do przeciętnych zarobków.


Ceny mieszkań a przeciętne zarobki w Polsce
Ceny mieszkań a przeciętne zarobki w Polsce

Źródłem informacji o średnich cenach mieszkań były dane transakcyjne za 2018 rok publikowane przez Narodowy Bank Polski. Zestawiono je z przeciętnymi pensjami. Źródłem tych danych były mediany wynagrodzeń za 2018 r. publikowane w serwisach wynagrodzenia.pl oraz pracuj.pl.

Z analizy wynika, że na rynku pierwotnym największą powierzchnię mieszkania za przeciętną pensję można kupić w Zielonej Górze (1,11 m kw.), a najmniejszą w Gdańsku (0,67 m kw.).
Z kolei na rynku wtórnym za przeciętną pensję największą powierzchnię mieszkania można nabyć w Katowicach (1,22 m kw.) oraz Zielonej Górze (1,21 m kw.), natomiast najmniejszą w Gdańsku (0,73 m kw.), Warszawie (0,74 m kw.) oraz Krakowie (0,77 m kw.).

Dodatkowe analizy pokazały, że – jak można było się spodziewać – Warszawa na tle pozostałych miast wyróżnia się wyższą przeciętną pensją (6050 zł), jak i ceną za metr kwadratowy nieruchomości (8321 zł na rynku pierwotnym i 8220 zł na rynku wtórnym).

Źródło: GIS-Expert


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dlaczego pensje są podane brutto? Pensje podano brutto, czyli jest to trochę bez sensu, bo trzeba pomniejszyć te wskaźniki o około 25%. Zatem nigdzie w Polsce nie da się średnio kupić 1 m2 za miesięczne wynagrodzenie.

dane się mocno zdewaluowały...Obecnie średnia cena metra w Warszawie przekroczyła 10,5tyś a wynagrodzenia tylko lekko wzrosły.

Czyli w Warszawie najlepiej zarabiają ale mogą najmniej M2 mieszkania kupić?

Od 2018 roku ceny się nieco zmieniły.

Ok A teraz podajcie jak ceny mieszkań mają się do przeciętnej pensji w geodezji.

5 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt