wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-26| Teledetekcja

IGiK: susza w środkowym pasie Polski

Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie monitoruje kondycję i warunki zagrożeń roślin uprawnych w okresie wzrostu. W bieżącym roku w centralnej części Polski od początku czerwca obserwowane są wysokie temperatury i niedostateczna ilość opadów, co daje oznaki niedostatecznego uwilgotnienia obszarów rolniczych.


IGiK: susza w środkowym pasie Polski <br />
Stan na 20 czerwca 2019 r.
Stan na 20 czerwca 2019 r.
IGiK: susza w środkowym pasie Polski <br />
Stan na 10 maja 2019 r.
Stan na 10 maja 2019 r.

Na bazie zdjęć satelitarnych NOAA/AVHRR zostały opracowane modele wykorzystujące temperaturę powierzchni czynnej dla oszacowania natężenia suszy na obszarach rolniczych. Aktualny stan trwającej suszy prezentowany jest na mapie o rozdzielczości 1 km kw. opracowanej na 20 czerwca br. Obecnie susza występuje głównie w czterech województwach: wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim i łódzkim. Obszar rolniczy Polski objęty suszą stanowi 68%, z czego 32% to susza głęboka.

IGiK monitoruje stan uwilgotnienia obszarów rolniczych począwszy od 1 maja, publikując co 10 dni aktualną mapę (patrz Monitorowanie suszy rolniczej). Zajmuje się również modelowaniem wysokości plonów zbóż i rzepaku, w bieżącym roku jego prognozy mówią o znacznych spadkach plonów z powodu złych warunków na początku wegetacji (patrz Prognozowanie plonów).

Źródło: IGiK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt