wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-24| GNSS

Dokładniejszy GLONASS za 10 lat

Do 2030 roku cała konstelacja rosyjskiego systemu nawigacji powinna składać się już wyłącznie z satelitów nowej generacji K2.


Dokładniejszy GLONASS za 10 lat

Jak podaje GPSWorld, taka zapowiedź padła niedawno z ust Michaiła Korabliowa – głównego projektanta w firmie Joint Stock Company GLONASS, która jest operatorem tego systemu. Pierwszy satelita K2 ma znaleźć się w kosmosie jeszcze w tym roku bądź na początku przyszłego. Do 2030 r. już cała konstelacja 24 aparatów będzie składać się z tych urządzeń. Dla użytkowników nawigacji satelitarnej główną korzyścią płynącą z wystrzelenia nowych satelitów będzie lepsza dokładność wyznaczania pozycji. Ma ona poprawić się z dotychczasowych 3-5 metrów do poniżej 1 metra – zapowiada Korabliow.

Przypomnijmy, że wg pierwotnych planów modernizacja konstelacji GLONASS miała się zakończyć w 2020 roku. Proces ten znacząco spowolniły jednak sankcje gospodarcze nałożone na Rosję po inwazji na Krym. Objęły one bowiem m.in. dostawę zaawansowanych podzespołów satelitarnych, których Rosja nie była w stanie samodzielnie wytwarzać.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt