wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-18| Sprzęt

Cheetah: nowa jakość skanerów dla pojazdów autonomicznych

Połączenie dalekiego zasięgu z wysoką szczegółowością danych i szybkością pomiaru to w ocenie firmy Innovusion kluczowe zalety jej nowego skanera Cheetah.


Cheetah: nowa jakość skanerów dla pojazdów autonomicznych

Urządzenie zaprojektowano z myślą o pojazdach autonomicznych. W tym celu postawiono nacisk na daleki zasięg, by system takiego auta mógł możliwie szybko wykryć znajdującą się przed nim przeszkodę oraz odpowiednio na nią zareagować. Cheetah mierzy na dystansie do 280 metrów, przy czym obiekt o odbiciowości 10% powinien wykryć nawet z 200 metrów – deklaruje producent.

Urządzenie wyróżnia także szybki pomiar, generowanie gęstej chmury oraz szerokie pole widzenia. Dzięki tym cechom autonomiczny system potrzebuje tylko jednego skanera. Rozdzielczość kątowa sensora wynosi 0,13 stopni w pionie i 0,14 w poziomie, zaś pole widzenia to odpowiednio 40 i 100 stopni. Częstotliwość generowania chmury dla tego zakresu to 10 Hz.

Wśród zalet instrumentu firma Innovusion wymienia także relatywnie niski pobór prądu (40 W) oraz niewielkie wymiary (112 x 145 x 105 mm).

Cena skanera Cheetah w detalu wynosi 35 tys. dolarów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt