Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-22|

Moskiewskie reminiscencje kartografów


Dziś (23 października) odbyło się pierwsze w nowym roku akademickim zebranie otwarte Katedry Kartografii Uniwersytetu Warszawskiego. W całości poświęcone było ono reminiscencjom z XXIII Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Moskwie, której hasło brzmiało „Kartografia dla każdego i dla ciebie”.

Dr Tomasz Opach zaprezentował ogólne dane statystycznych z nią związane. Łącznie w konferencji uczestniczyło 750 osób z 49 krajów, w tym tylko 50 Rosjan. Przyjęto 531 referatów (prezentacji ustnych) i 122 postery. Jak się okazało, największe zainteresowanie spośród 26 grup tematycznych, na które złożył się liczny zbiór referatów, wzbudziły dwie: „Atlasy narodowe, regionalne, elektroniczne. Kartografia tematyczna i multimedialna” oraz „Historia kartografii”. Okazało się, że Polska zajęła dość znaczące 4. miejsce pod względem liczby przyjętych referatów i posterów (18/5), a szczególne zainteresowanie naszej reprezentacji zdobyła sesja zatytułowana „SDI – rozwój i standardy”. Dr Wiesław Ostrowski zrelacjonował towarzyszące konferencji wystawy i wycieczki, szczególną uwagę poświęcając Międzynarodowej Wystawie Kartograficznej i udziale w niej polskiej prezentacji. Wspomniał też o wystawie prac dzieci biorących udział w Konkursie im. Barbary Petchenik, w którym wyróżnione zostały dwie polskie prace. Z kolei Jerzy Ostrowski zrelacjonował przebieg odbywającego się co 4 lata Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej, przybliżając nieco równocześnie historię MAK. Więcej o konferencji we wrześniowym numerze GEODETY.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS