wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-17| Teledetekcja

Ortofotomapa Podkarpacia w Geoportalu

W Geoportalu można już przeglądać ortofotomapę województwa podkarpackiego w rozdzielczości 7 cm.


Ortofotomapa Podkarpacia w Geoportalu

Opracowanie wykonano w ramach projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej”. Umowę na jej sporządzenie o wartości 4,428 mln zł podpisano z konsorcjum firm: MGGP Aero, OPEGIEKA oraz Gispro.

Przypomnijmy, że niedawno w Geoportalu udostępniono również ortofotomapy pokrywające województwa: lubelskie oraz kujawsko-pomorskie, również w rozdzielczości 7 cm.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wyświetlanie przy większych skalach No i już wyświetlanie przy skalach większych poprawiło się. Dziękujemy co geoportal

do ~geofotouav. Ta ortofotoampa była w CODGIK już jesienią 2017 roku. Tyle, że do kupienia za ok. 2,0 za km2. Więc skontrolowane i odebrane były już b. dawno. Co więc powodowało, że nie były udostępniane na geoportalu, a pozostałe województwa znacznie szybciej udostępniono?

do ciekawego a wyobrażasz sobie kontrolę takich zdjęć w CODGIK? Przyjęcie do zasobu ortofotomapy?

piksel a może orto z pikselem 7cm zostało wygenerowane ze zdjęć, które były pozyskane z rozdzielczośćią gorszą niż 7cm co było by widoczne na większym przybliżeniu?

nie bądźmy zbyt ciekawscy Może urząd nie chce żeby sąsiad z Podkarpacia za bardzo zaglądał sąsiadowi na balkon? Stąd ta degradacja orto przy większych skalach.

wyświetlanie jak najbardziej potwierdzam to co napisał KS, np.skala 2000 widać dom z dachem, a w 1000 i 500 fundamenty.

niesamowite. Fajne to. Przy skali 1:2000 jest orto "nowe" z 2017 roku a jak przybliżę się do skali 1:1000 to już jest orto z 2015 r. A dla części terenu województwa nie wyświetla się "nowa"

? już?

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt