wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-17| Teledetekcja

Ortofotomapa Podkarpacia w Geoportalu

W Geoportalu można już przeglądać ortofotomapę województwa podkarpackiego w rozdzielczości 7 cm.


Ortofotomapa Podkarpacia w Geoportalu

Opracowanie wykonano w ramach projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej”. Umowę na jej sporządzenie o wartości 4,428 mln zł podpisano z konsorcjum firm: MGGP Aero, OPEGIEKA oraz Gispro.

Przypomnijmy, że niedawno w Geoportalu udostępniono również ortofotomapy pokrywające województwa: lubelskie oraz kujawsko-pomorskie, również w rozdzielczości 7 cm.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wyświetlanie przy większych skalach No i już wyświetlanie przy skalach większych poprawiło się. Dziękujemy co geoportal
odpowiedz zgłoś
do ~geofotouav. Ta ortofotoampa była w CODGIK już jesienią 2017 roku. Tyle, że do kupienia za ok. 2,0 za km2. Więc skontrolowane i odebrane były już b. dawno. Co więc powodowało, że nie były udostępniane na geoportalu, a pozostałe województwa znacznie szybciej udostępniono?
odpowiedz zgłoś
do ciekawego a wyobrażasz sobie kontrolę takich zdjęć w CODGIK? Przyjęcie do zasobu ortofotomapy?
odpowiedz zgłoś
piksel a może orto z pikselem 7cm zostało wygenerowane ze zdjęć, które były pozyskane z rozdzielczośćią gorszą niż 7cm co było by widoczne na większym przybliżeniu?
 2 
odpowiedz zgłoś
nie bądźmy zbyt ciekawscy Może urząd nie chce żeby sąsiad z Podkarpacia za bardzo zaglądał sąsiadowi na balkon? Stąd ta degradacja orto przy większych skalach.
odpowiedz zgłoś
wyświetlanie jak najbardziej potwierdzam to co napisał KS, np.skala 2000 widać dom z dachem, a w 1000 i 500 fundamenty.
 2 
odpowiedz zgłoś
niesamowite. Fajne to. Przy skali 1:2000 jest orto "nowe" z 2017 roku a jak przybliżę się do skali 1:1000 to już jest orto z 2015 r. A dla części terenu województwa nie wyświetla się "nowa"
 1 
odpowiedz zgłoś
? już?
 2 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS