wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-14| Mapy

Targeo wciąż na fali wznoszącej

W ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba użytkowników portalu mapowego Targeo.pl wzrosła o blisko 700 tys. do poziomu ponad 5 mln – wynika z najnowszej edycji rankingu polskiego internetu prowadzonego przez firmy Gemius i PBI (za maj br.).


Targeo wciąż na fali wznoszącej

Z rankingu wynika, że z serwisu tego korzysta blisko 18% krajowych internautów, co oznacza wzrost o około 3 punkty procentowe w ciągu kwartału.

Ciekawostką w tej edycji badania jest powrót do ujęcia Map Google jako jednej pozycji. W poprzednich miesiącach wyniki dla tego serwisu dzielono na domeny COM i PL, co utrudniało faktyczną ocenę jego popularności wśród polskich internautów. Teraz wiemy, że z Map Google korzysta nieco ponad 10 mln osób, czyli 35% krajowych użytkowników internetu. Dla porównania: równo dwa lata temu, gdy statystyki dla Map Google po raz ostatni prezentowane były jako jedna pozycja, korzystało z nich 11,3 mln osób, czyli 40% polskich użytkowników sieci.

Inną ciekawostką w tej edycji badania jest brak w rankingu portalu Zumi.pl, który jeszcze 2 lata temu był drugim najpopularniejszym komercyjnym serwisem mapowym w kraju. Od tego czasu grono jego użytkowników systematycznie się jednak kurczyło.

Jeśli chodzi o inne serwisy ujęte w zestawieniu, ich popularność nie uległa większym zmianom.

Słowem wspomnijmy też o statystykach Geoportalu. Jak wynika z rządowej witryny Widok.gov.pl, w maju odwiedziło go niecałe pół miliona użytkowników. To wynik zbliżony do pozostałych miesięcy tego roku, choć gorszy o 4% od maja ubiegłego roku.

Wyniki rankingu PBI/Gemius za maj 2019 r. (kategoria Mapy i lokalizatory)

Węzeł Użytkownicy Zasięg
Grupa Google / Mapy i lokalizatory 10 043 864 35,53%
targeo.pl / Mapy i lokalizatory 5 035 733 17,81%
Grupa RAS Polska-jakdojade.pl 1 312 177 4,64%
flightradar24.com 279 327 0,99%
here.com 263 538 0,93%
Grupa Netstel-odleglosci.info 235 040 0,83%
Grupa Netstel-wyznaczanie-trasy.pl 172 925 0,61%

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS