wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-14| Mapy

Targeo wciąż na fali wznoszącej

W ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba użytkowników portalu mapowego Targeo.pl wzrosła o blisko 700 tys. do poziomu ponad 5 mln – wynika z najnowszej edycji rankingu polskiego internetu prowadzonego przez firmy Gemius i PBI (za maj br.).


Targeo wciąż na fali wznoszącej

Z rankingu wynika, że z serwisu tego korzysta blisko 18% krajowych internautów, co oznacza wzrost o około 3 punkty procentowe w ciągu kwartału.

Ciekawostką w tej edycji badania jest powrót do ujęcia Map Google jako jednej pozycji. W poprzednich miesiącach wyniki dla tego serwisu dzielono na domeny COM i PL, co utrudniało faktyczną ocenę jego popularności wśród polskich internautów. Teraz wiemy, że z Map Google korzysta nieco ponad 10 mln osób, czyli 35% krajowych użytkowników internetu. Dla porównania: równo dwa lata temu, gdy statystyki dla Map Google po raz ostatni prezentowane były jako jedna pozycja, korzystało z nich 11,3 mln osób, czyli 40% polskich użytkowników sieci.

Inną ciekawostką w tej edycji badania jest brak w rankingu portalu Zumi.pl, który jeszcze 2 lata temu był drugim najpopularniejszym komercyjnym serwisem mapowym w kraju. Od tego czasu grono jego użytkowników systematycznie się jednak kurczyło.

Jeśli chodzi o inne serwisy ujęte w zestawieniu, ich popularność nie uległa większym zmianom.

Słowem wspomnijmy też o statystykach Geoportalu. Jak wynika z rządowej witryny Widok.gov.pl, w maju odwiedziło go niecałe pół miliona użytkowników. To wynik zbliżony do pozostałych miesięcy tego roku, choć gorszy o 4% od maja ubiegłego roku.

Wyniki rankingu PBI/Gemius za maj 2019 r. (kategoria Mapy i lokalizatory)

Węzeł Użytkownicy Zasięg
Grupa Google / Mapy i lokalizatory 10 043 864 35,53%
targeo.pl / Mapy i lokalizatory 5 035 733 17,81%
Grupa RAS Polska-jakdojade.pl 1 312 177 4,64%
flightradar24.com 279 327 0,99%
here.com 263 538 0,93%
Grupa Netstel-odleglosci.info 235 040 0,83%
Grupa Netstel-wyznaczanie-trasy.pl 172 925 0,61%

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt