wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-13| Geodezja, GIS, Kataster

Bardziej rozbudowane wyszukiwanie działek w Geoportalu

Bazując na Usłudze Lokalizacji Danych Katastralnych, GUGiK przygotował dla Geoportalu nowe narzędzie do wyszukiwania działek.


Bardziej rozbudowane wyszukiwanie działek w Geoportalu

Umożliwia ono wyszukiwanie ich nie tylko na podstawie identyfikatora, ale także nazwy obrębu oraz numeru działki. O ile to pierwsze rozwiązanie daje jednoznaczny rezultat, to drugie może przynieść kilka lub nawet kilkanaście wyników – jest to spowodowane powtarzającymi się nazwami obrębów.

Jako przykład GUGiK podaje działkę nr 12 w obrębie „Adamów” – dla takiego zapytania ULDK daje aż 23 wyniki. Po najechaniu kursorem na dany rekord, działka wyświetli się w oknie mapy, a jej granica zostanie wyróżniona grubszą niebieską linią.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to by było coś przydałby im się taki jeden co odróżnia. To jak w tym starym dowcipie o milicjantach jeden umie pisać drugi czytać, a trzeci pilnuje tych dwóch geniuszy
odpowiedz zgłoś
Ja rozumiesz, nie pracuje za darmo i do tego nie mam jeszcze zamiaru płacić za podróże i noclegi za swoje. Poza tym odróżniam WMS od WFS i mocno bym przy tej specyfikacji protestował więc nie warto.
odpowiedz zgłoś
@ Jestem pełen podziwu.
 2 
odpowiedz zgłoś
pozdrawiam czytam już trochę twoje komentarze i widzę, że ogarniasz te tematy. A dlaczego ciebie do tego zespołu od WMS nie wzięli?
 1 
odpowiedz zgłoś
Wczytaj się w specyfikacje teoretycznie dotyczącą WMS pewnego zespołu to może znajdziesz sposób. Oczywiście tam gdzie powiaty udostępniają KW. ;)
odpowiedz zgłoś
Wszystko mało... Wszystko to drobiazgi. Wyszukiwanie nr KW dla działki. To by było..
odpowiedz zgłoś
@geodeta Po jakiej powierzchni chciałbyś wyszukiwać? Po powierzchni matematycznej, geodezyjnej czy ewidencyjnej?
odpowiedz zgłoś
Ja bym chciał wyszukiwanie po powierzchni działki, chyba że już jest?
 1 
odpowiedz zgłoś
a czy nie jest przez przyapdek w informacji z warstwy data aktualności?
odpowiedz zgłoś
Sprawdzilem mowa o 60 powiatach. GGK nie odpowiada w wywiadzie na twoje pytanie ale możesz zapytać w trybie dostępu do informacji publicznej. Prawnicy GUGiK ciebie polubią.
odpowiedz zgłoś
do dan A to ciekawy wątek ! Czyli to nie organ właściwy w sprawach egib publikuje usługę tylko GGK ? A na podstawie jakiego przepisu prawa powszechnie obowiązującego Starosta przesyła te dane i komu ? Kto fizycznie zajmuje się publikacją ?
 1 
odpowiedz zgłoś
Odwolajmy sie do autorytetu. GGK w wywiadzie stwierdził ze istnieje kilkadziesiąt powiatów bez usług i gugik im je wystawia na podstawie przeslanych danych. Czyli nie wczoraj podzielone, nie w bazach powiatowych i nie wszędzie aktualizacja w powiatach jest codzienna.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
do też wnikliwy zdajesz sobie sprawę, że napisałeś pół prawdy? Twoje założenia są nic nie warte przy moich założeniach: po czwarte przy założeniu że powiat ma dostęp do internetu, po piąte przy założeniu, że powiat na dostęp do prądu, po szóste przy założeniu, że prąd ma dostęp do węgla itd.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
do wnikliwego A zdajesz sobie sprawę, że napisałeś nieprawdę ? Po pierwsze nie działka wczoraj podzielona tylko ewentualnie wczoraj wprowadzona do bazy egib (podział wprowadzony do bazy egib). Po drugie przy założeniu, że jest odpowiedni system, w którym po pierwsze jest prowadzony egib, po drugie publikuje on odpowiednie dane i po trzecie zostaną one opublikowane.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Użytkowniku Doczytaj! Obecna funkcja szuka w bazach powiatowych, więc znajdziesz tu działki nawet wczoraj podzielone. W starej funkcjonalności wyszukiwanie było na podstawie tzw. "danych o charakterze katastralnym" czyli aktualnych na rok 2007, a i to z wektoryzacji do LPIS.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Geoportal.gov.pl Takie cudeńka to już były w pierwszym Geoportalu tylko panowie w tym archeo macie bałagan i z oczywistych funkcji robicie wielkie halo
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Zmiana. To była oczekiwana i ważna zmiana funkcjonalności.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
O co chodzi, o co to halo ?! Tego typu opcje to oczywista oczywistość dla użytkownika. Należy mu się jak psu buda. To tak jakby fabryka samochodów cieszyła się, że samochód odpalił i nawet przejechał 10 metrów. Geoportal do roboty, ale już! To dopiero początek.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
18 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS