wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-13| Geodezja, GIS, Kataster

Bardziej rozbudowane wyszukiwanie działek w Geoportalu

Bazując na Usłudze Lokalizacji Danych Katastralnych, GUGiK przygotował dla Geoportalu nowe narzędzie do wyszukiwania działek.


Bardziej rozbudowane wyszukiwanie działek w Geoportalu

Umożliwia ono wyszukiwanie ich nie tylko na podstawie identyfikatora, ale także nazwy obrębu oraz numeru działki. O ile to pierwsze rozwiązanie daje jednoznaczny rezultat, to drugie może przynieść kilka lub nawet kilkanaście wyników – jest to spowodowane powtarzającymi się nazwami obrębów.

Jako przykład GUGiK podaje działkę nr 12 w obrębie „Adamów” – dla takiego zapytania ULDK daje aż 23 wyniki. Po najechaniu kursorem na dany rekord, działka wyświetli się w oknie mapy, a jej granica zostanie wyróżniona grubszą niebieską linią.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to by było coś przydałby im się taki jeden co odróżnia. To jak w tym starym dowcipie o milicjantach jeden umie pisać drugi czytać, a trzeci pilnuje tych dwóch geniuszy

Ja rozumiesz, nie pracuje za darmo i do tego nie mam jeszcze zamiaru płacić za podróże i noclegi za swoje. Poza tym odróżniam WMS od WFS i mocno bym przy tej specyfikacji protestował więc nie warto.

@ Jestem pełen podziwu.

pozdrawiam czytam już trochę twoje komentarze i widzę, że ogarniasz te tematy. A dlaczego ciebie do tego zespołu od WMS nie wzięli?

Wczytaj się w specyfikacje teoretycznie dotyczącą WMS pewnego zespołu to może znajdziesz sposób. Oczywiście tam gdzie powiaty udostępniają KW. ;)

Wszystko mało... Wszystko to drobiazgi. Wyszukiwanie nr KW dla działki. To by było..

@geodeta Po jakiej powierzchni chciałbyś wyszukiwać? Po powierzchni matematycznej, geodezyjnej czy ewidencyjnej?

Ja bym chciał wyszukiwanie po powierzchni działki, chyba że już jest?

a czy nie jest przez przyapdek w informacji z warstwy data aktualności?

Sprawdzilem mowa o 60 powiatach. GGK nie odpowiada w wywiadzie na twoje pytanie ale możesz zapytać w trybie dostępu do informacji publicznej. Prawnicy GUGiK ciebie polubią.

do dan A to ciekawy wątek ! Czyli to nie organ właściwy w sprawach egib publikuje usługę tylko GGK ? A na podstawie jakiego przepisu prawa powszechnie obowiązującego Starosta przesyła te dane i komu ? Kto fizycznie zajmuje się publikacją ?

Odwolajmy sie do autorytetu. GGK w wywiadzie stwierdził ze istnieje kilkadziesiąt powiatów bez usług i gugik im je wystawia na podstawie przeslanych danych. Czyli nie wczoraj podzielone, nie w bazach powiatowych i nie wszędzie aktualizacja w powiatach jest codzienna.

do też wnikliwy zdajesz sobie sprawę, że napisałeś pół prawdy? Twoje założenia są nic nie warte przy moich założeniach: po czwarte przy założeniu że powiat ma dostęp do internetu, po piąte przy założeniu, że powiat na dostęp do prądu, po szóste przy założeniu, że prąd ma dostęp do węgla itd.

do wnikliwego A zdajesz sobie sprawę, że napisałeś nieprawdę ? Po pierwsze nie działka wczoraj podzielona tylko ewentualnie wczoraj wprowadzona do bazy egib (podział wprowadzony do bazy egib). Po drugie przy założeniu, że jest odpowiedni system, w którym po pierwsze jest prowadzony egib, po drugie publikuje on odpowiednie dane i po trzecie zostaną one opublikowane.

Użytkowniku Doczytaj! Obecna funkcja szuka w bazach powiatowych, więc znajdziesz tu działki nawet wczoraj podzielone. W starej funkcjonalności wyszukiwanie było na podstawie tzw. "danych o charakterze katastralnym" czyli aktualnych na rok 2007, a i to z wektoryzacji do LPIS.

Geoportal.gov.pl Takie cudeńka to już były w pierwszym Geoportalu tylko panowie w tym archeo macie bałagan i z oczywistych funkcji robicie wielkie halo

Zmiana. To była oczekiwana i ważna zmiana funkcjonalności.

O co chodzi, o co to halo ?! Tego typu opcje to oczywista oczywistość dla użytkownika. Należy mu się jak psu buda. To tak jakby fabryka samochodów cieszyła się, że samochód odpalił i nawet przejechał 10 metrów. Geoportal do roboty, ale już! To dopiero początek.

18 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt