wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-13| Geodezja, Prawo

Umieszczanie znaku geodezyjnego bez pieczątki

W Dzienniku Ustaw (poz. 1086) opublikowano nowelizację rozporządzenia ws. ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.


Umieszczanie znaku geodezyjnego bez pieczątki

Główną modyfikacją, jaką wprowadza ten akt, jest zniesienie obowiązku stosowania pieczęci przez osobę kierującą pracami geodezyjnymi na zawiadomieniu o umieszczeniu na nieruchomości znaku geodezyjnego, grawimetrycznego lub magnetycznego. Ma to być wypełnieniem obowiązku wynikającego z przyjęcia w czerwcu ubiegłego roku dokumentu rządowego „Informacja dotycząca deregulacji obowiązku stosowania pieczęci/pieczątek przez obywateli i przedsiębiorców”. Zgodnie z nim poszczególne resorty zobowiązane są do podjęcia działań zmierzających do zmiany pozostających w zakresie ich właściwości aktów prawnych przewidujących obowiązek stosowania pieczęci.

„Obowiązek stosowania pieczęci jako obligatoryjnej formy identyfikacji osoby kierującej pracami geodezyjnymi stanowi nadmierny formalizm, przy wątpliwej wartości uwiarygodniającej tę osobę” – napisano w uzasadnieniu projektu.

Rozporządzenie zawiera również zmiany redakcyjne i dostosowawcze, które dostosowują nomenklaturę zmienianego aktu do tej wynikającej z innych obowiązujących przepisów.

Rozporządzenie wejdzie w życie 27 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt