wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-13| Prawo

Umieszczanie znaku geodezyjnego bez pieczątki

W Dzienniku Ustaw (poz. 1086) opublikowano nowelizację rozporządzenia ws. ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.


Umieszczanie znaku geodezyjnego bez pieczątki

Główną modyfikacją, jaką wprowadza ten akt, jest zniesienie obowiązku stosowania pieczęci przez osobę kierującą pracami geodezyjnymi na zawiadomieniu o umieszczeniu na nieruchomości znaku geodezyjnego, grawimetrycznego lub magnetycznego. Ma to być wypełnieniem obowiązku wynikającego z przyjęcia w czerwcu ubiegłego roku dokumentu rządowego „Informacja dotycząca deregulacji obowiązku stosowania pieczęci/pieczątek przez obywateli i przedsiębiorców”. Zgodnie z nim poszczególne resorty zobowiązane są do podjęcia działań zmierzających do zmiany pozostających w zakresie ich właściwości aktów prawnych przewidujących obowiązek stosowania pieczęci.

„Obowiązek stosowania pieczęci jako obligatoryjnej formy identyfikacji osoby kierującej pracami geodezyjnymi stanowi nadmierny formalizm, przy wątpliwej wartości uwiarygodniającej tę osobę” – napisano w uzasadnieniu projektu.

Rozporządzenie zawiera również zmiany redakcyjne i dostosowawcze, które dostosowują nomenklaturę zmienianego aktu do tej wynikającej z innych obowiązujących przepisów.

Rozporządzenie wejdzie w życie 27 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt