wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-13| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi, Kataster

Mazowieckie: ortofotomapa w lokalizacji obiektów z azbestem

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poszukuje wykonawcy, który – wykorzystując ortofotomapę – zweryfikuje dane dotyczące ok. 3100 obiektów z wyrobami zawierającymi azbest wykorzystywanymi przez przedsiębiorców na terenie województwa.


Mazowieckie: ortofotomapa w lokalizacji obiektów z azbestem <br />
fot. Wikipedia/Karol Pilch (Karol91)
fot. Wikipedia/Karol Pilch (Karol91)
Weryfikacja ma być prowadzona przy wykorzystaniu technologii geoinformatycznych (bez pracy w terenie). Jej celem jest: aktualizacja posiadanych danych o lokalizacji obiektu z azbestem, ustalenie pełnych danych lokalizacyjnych dla wpisów niekompletnych (dla 49 obiektów dane adresowe bez przypisanej działki ewidencyjnej lub brak nr obrębu), a także potwierdzenie dalszego wykorzystywania wyrobów na danym obiekcie lub wskazanie roku demontażu/rozbiórki obiektu (wyłącznie dla płyt na dachu).

W celu realizacji prac Urząd udostępni wykonawcy m.in.: dane wymagające weryfikacji (ok. 3100 obiektów z terenu województwa), dane z bazy ewidencji gruntów i budynków w formie plików SHP, GML lub SWDE pozyskane od starostw, a także ortofotomapy dla obszaru województwa z PZGiK (wstępnie od 2005 r. do najbardziej aktualnych).

Oferty można składać do 17 czerwca br. Kryteriami oceny ofert będą: cena (75%), liczba przeprowadzonych inwentaryzacji miejsc z wyrobami zawierającymi azbest z wykorzystaniem ortofotomapy (20%) oraz klauzula społeczna (5%).

Prace należy wykonać do 10 października br., przy czym w ramach realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany będzie m.in. do zaprezentowania metodyki i wyników prac podczas cyklu trzech seminariów szkoleniowych organizowanych dla gmin województwa w dniach 19, 25 i 26 września 2019 r.

Zapytanie ofertowe

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS