wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-13| Geodezja, Sprzęt, Software

Georadar Leica DSX: nowa jakość w wykrywaniu instalacji podziemnych

Istotnym utrudnieniem w wykorzystaniu georadarów do lokalizowania podziemnych instalacji jest interpretacja danych dostarczanych przez te sensory. Problem ma rozwiązać zaprezentowany w tym tygodniu georadar Leica DSX.


Georadar Leica DSX: nowa jakość w wykrywaniu instalacji podziemnych

Jak podkreśla producent, większość dostępnych na rynku georadarów wymaga od użytkownika dużego doświadczenia w celu poprawnej interpretacji pomiarów radarowych, na których podziemne przewody odwzorowują się w formie charakterystycznych hiperboli. Nie dotyczy to jednak systemu DSX. Jego kluczową zaletą jest intuicyjne oprogramowanie DXplore, które automatycznie przetwarza sygnały odebrane przez georadar w łatwo zrozumiałe wizualizacje. Pozwala to jeszcze w terenie generować mapy podziemnych instalacji oraz eksportować dane dla systemów CAD w popularnych formatach DXF czy DWG. Czynności te usprawnia opcja integracji georadaru z precyzyjnym odbiornikiem GNSS.

– System Leica DSX projektowaliśmy z myślą o użytkownikach, którzy mają niewielką wiedzę o georadarach, a potrzebują lokalizować i kartować podziemne instalacje w szybki, prosty i wiarygodny sposób – wyjaśnia prezes Grupy Hexagon Olla Rollen. – Dzięki temu rozwiązaniu przybliżamy technologię georadraów nowemu segmentowi użytkowników, umożliwiając bezpieczniejsze prowadzenie wszelkich prac wymagających wykopów – dodaje.

Jak wynika ze specyfikacji urządzenia, georadar DSX wykorzystuje częstotliwość 600 MHz i potrafi wykrywać instalacje na głębokości do 2 metrów. Dla optymalnego efektu urządzenie powinno poruszać się z prędkością do 7 km/h wzdłuż równoległych linii odległych od siebie o pół metra.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt