wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-13| Geodezja, Sprzęt, Software

Georadar Leica DSX: nowa jakość w wykrywaniu instalacji podziemnych

Istotnym utrudnieniem w wykorzystaniu georadarów do lokalizowania podziemnych instalacji jest interpretacja danych dostarczanych przez te sensory. Problem ma rozwiązać zaprezentowany w tym tygodniu georadar Leica DSX.


Georadar Leica DSX: nowa jakość w wykrywaniu instalacji podziemnych

Jak podkreśla producent, większość dostępnych na rynku georadarów wymaga od użytkownika dużego doświadczenia w celu poprawnej interpretacji pomiarów radarowych, na których podziemne przewody odwzorowują się w formie charakterystycznych hiperboli. Nie dotyczy to jednak systemu DSX. Jego kluczową zaletą jest intuicyjne oprogramowanie DXplore, które automatycznie przetwarza sygnały odebrane przez georadar w łatwo zrozumiałe wizualizacje. Pozwala to jeszcze w terenie generować mapy podziemnych instalacji oraz eksportować dane dla systemów CAD w popularnych formatach DXF czy DWG. Czynności te usprawnia opcja integracji georadaru z precyzyjnym odbiornikiem GNSS.

– System Leica DSX projektowaliśmy z myślą o użytkownikach, którzy mają niewielką wiedzę o georadarach, a potrzebują lokalizować i kartować podziemne instalacje w szybki, prosty i wiarygodny sposób – wyjaśnia prezes Grupy Hexagon Olla Rollen. – Dzięki temu rozwiązaniu przybliżamy technologię georadraów nowemu segmentowi użytkowników, umożliwiając bezpieczniejsze prowadzenie wszelkich prac wymagających wykopów – dodaje.

Jak wynika ze specyfikacji urządzenia, georadar DSX wykorzystuje częstotliwość 600 MHz i potrafi wykrywać instalacje na głębokości do 2 metrów. Dla optymalnego efektu urządzenie powinno poruszać się z prędkością do 7 km/h wzdłuż równoległych linii odległych od siebie o pół metra.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS