wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-13| Geodezja, Sprzęt, Software

Georadar Leica DSX: nowa jakość w wykrywaniu instalacji podziemnych

Istotnym utrudnieniem w wykorzystaniu georadarów do lokalizowania podziemnych instalacji jest interpretacja danych dostarczanych przez te sensory. Problem ma rozwiązać zaprezentowany w tym tygodniu georadar Leica DSX.


Georadar Leica DSX: nowa jakość w wykrywaniu instalacji podziemnych

Jak podkreśla producent, większość dostępnych na rynku georadarów wymaga od użytkownika dużego doświadczenia w celu poprawnej interpretacji pomiarów radarowych, na których podziemne przewody odwzorowują się w formie charakterystycznych hiperboli. Nie dotyczy to jednak systemu DSX. Jego kluczową zaletą jest intuicyjne oprogramowanie DXplore, które automatycznie przetwarza sygnały odebrane przez georadar w łatwo zrozumiałe wizualizacje. Pozwala to jeszcze w terenie generować mapy podziemnych instalacji oraz eksportować dane dla systemów CAD w popularnych formatach DXF czy DWG. Czynności te usprawnia opcja integracji georadaru z precyzyjnym odbiornikiem GNSS.

– System Leica DSX projektowaliśmy z myślą o użytkownikach, którzy mają niewielką wiedzę o georadarach, a potrzebują lokalizować i kartować podziemne instalacje w szybki, prosty i wiarygodny sposób – wyjaśnia prezes Grupy Hexagon Olla Rollen. – Dzięki temu rozwiązaniu przybliżamy technologię georadraów nowemu segmentowi użytkowników, umożliwiając bezpieczniejsze prowadzenie wszelkich prac wymagających wykopów – dodaje.

Jak wynika ze specyfikacji urządzenia, georadar DSX wykorzystuje częstotliwość 600 MHz i potrafi wykrywać instalacje na głębokości do 2 metrów. Dla optymalnego efektu urządzenie powinno poruszać się z prędkością do 7 km/h wzdłuż równoległych linii odległych od siebie o pół metra.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt