wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

CloudStation przetworzy dane LiDAR z drona

Francuska firma YellowScan znana była dotychczas jako producent skanerów laserowych dla dronów. Teraz jej oferta rozszerzyła się oprogramowanie CloudStation do przetwarzania danych z tych sensorów.


CloudStation przetworzy dane LiDAR z drona

Aplikacja pozwala tuż po zakończeniu nalotu wstępnie pobrać, przetworzyć i wyświetlić chmurę punktów pozyskaną przez bezzałogową platformę oraz zapisać ją do formatu LAS celem bardziej zaawansowanej obróbki. W ocenie producenta kluczowe funkcje produktu to:

  • kontrola integralności danych jeszcze w terenie,
  • weryfikacja pokrycia chmury punktów,
  • sprawdzenie, czy wszystkie skartowane obiekty są dobrze odwzorowane,
  • łatwe i szybkie generowanie plików LAS.

„Wprowadzenie tego produktu jest ekscytującym momentem dla naszej firmy, oprogramowanie to upraszcza i przyspiesza bowiem pracę naszych klientów, co z kolei zwiększa efektywność realizacji ich ambitnych projektów” – komentuje prezes ds. technicznych YellowScan Tristan Allouis.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt