wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-06| Mapy

Mapy Google pomogą w sytuacji kryzysowej

Mobilna aplikacja Mapy Google zostanie wkrótce rozbudowana o niezwykle przydatną funkcję ostrzegania przed klęskami żywiołowymi.


Mapy Google pomogą w sytuacji kryzysowej

Jeśli użytkownik znajdzie się na trasie huraganu, w aplikacji automatycznie otworzy się dedykowana zakładka. Po naciśnięciu jej, zobaczy na mapie obszar zagrożony tym żywiołem w nadchodzących dniach.

Z kolei jeśli w pobliżu wystąpiło trzęsienie ziemi, w zakładce znajdziemy informację o jego sile, lokalizacji epicentrum oraz o obszarze, który został dotknięty wstrząsami.

Mapy Google mają także informować o zagrożeniu powodziowym – w pierwszej kolejności funkcja ta zostanie uruchomiona dla Indii – to właśnie w tym kraju żywioł ten pochłania bowiem najwięcej ofiar (nawet 20% w skali świata).

W każdym z powyższych przypadków aplikacja pozwoli dzielić się ze swoimi bliskimi zarówno ostrzeżeniami, jak i swoją aktualną lokalizacją. Oprócz tego program będzie ostrzegać, jeśli na trasie naszego przejazdu mogą występować utrudnienia w ruchu związane z klęską żywiołową.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt