wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Galileo w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-06| Mapy, Teledetekcja

IGiK: mamy dobre uwilgotnienie upraw rolniczych

Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie monitoruje kondycję i warunki zagrożeń roślin uprawnych w okresie wzrostu. Począwszy od 1 maja śledzi stan uwilgotnienia roślin, publikując co 10 dni aktualną mapę.


IGiK: mamy dobre uwilgotnienie upraw rolniczych
Na bazie zdjęć satelitarnych NOAA/AVHRR zostały opracowane modele wykorzystujące temperaturę powierzchni czynnej dla oszacowania uwilgotnienia roślin na obszarach rolniczych. W bieżącym roku od drugiej połowy maja obserwujemy bardzo obfite opady, zwłaszcza na południu Polski. W związku z tym na całym obszarze przeważa bardzo dobre uwilgotnienie pól uprawnych. Aktualny stan uwilgotnienia roślin IGiK prezentuje na mapie o rozdzielczości 1 km kw. oopracowanej na dzień 30 maja br. (obok).

Zasoby dotyczące tegorocznej sytuacji w rolnictwie można znaleźć na stronie Monitorowanie suszy rolniczej.

Centrum Teledetekcji zajmuje się również modelowaniem wysokości plonów upraw rolniczych. W bieżącym roku spodziewa się znacznych spadków plonów z powodu suszy w początkowym okresie wegetacji. Prognozy IGiK znajdują się w sekcji Prognozowanie plonów (przykładowa prognoza dla rzepaku poniżej).

Źródło: IGiK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Coś się mi nie zgadza... Nie wiem jak te mapy są weryfikowane ale początek maja w kujawsko-pomorskim to była susza glebowa jak diabli. Aż "burze piaskowe" w rejonie Inowrocławia się pojawiły - co się nie zdarzało do tej pory.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt