wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-03| GIS

Konferencja PTIP: przedłużono termin zgłoszeń

W związku z licznymi pytaniami do 16 czerwca przedłużono termin zgłaszania referatów i posterów na organizowaną przez Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej konferencję z cyklu „Geoinformacja w Polsce”. Temat przewodni tegorocznego spotkania, które odbędzie się w dniach 6-7 listopada w Warszawie, to „Geoinformacja wobec wyzwań cywilizacyjnych”.


Konferencja PTIP: przedłużono termin zgłoszeń
Przypomnijmy, że w tym roku obrady będą koncentrowały się wokół następującej problematyki:
• tendencje rozwojowe informacji geograficznej – sztuczna inteligencja (w tym uczenie maszynowe, sieci semantyczne), Spatial Big Data, 3D, GIS i BIM, smart city, inżynieria geoinformacji, gospodarka oparta na danych, nauka oparta na danych (data science),
• infrastruktury geoinformacyjne,
• geoinformacja w rejestrach publicznych, otwarte zbiory danych,
• kształtowanie społeczeństwa geoinformacyjnego (upowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie niezbędnym dla szerokiego korzystania z geoinformacji),
• jakość i efektywność użytkowania zbiorów i usług danych przestrzennych,
• rozwój młodej kadry (sesje młodych geomatyków).

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają przedstawicieli świata nauki, administracji publicznej, szkolnictwa, produkcji i usług, twórców i użytkowników informacji geoprzestrzennej. Udział doktorantów oraz studentów kierunków geoinformacyjnych będzie możliwy na specjalnych warunkach.

Konferencja odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (Warszawa, ul. Rektorska 4). Podczas konferencji odbędą się sesje referatowe, posterowe oraz zostanie zorganizowane forum dyskusyjne. Po pierwszym dniu konferencji odbędzie się Walne Zebranie PTIP.

Szczegóły

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt