wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-03| Geodezja, GIS, Mapy

Gminne portale mapowe w Geoportalu

By ułatwić dotarcie do ciekawych danych, jakie mogą oferować gminne portale mapowe, GUGiK udostępnił w Geoportalu nową warstwę, która linkuje do tych serwisów. Jest to analogiczne rozwiązanie do wprowadzonego pod koniec kwietnia dla powiatowych portali mapowych.


Gminne portale mapowe w Geoportalu
Warstwa „Portale gminne” dostępna jest w serwisie geoportal.gov.pl w grupie warstw „Portale mapowe”. Po jej włączeniu uzyskamy informacje o adresach gminnych portali mapowych, a kliknięcie danego samorządu skutkuje wyświetleniem informacji o powiecie wraz z możliwością uruchomienia linku do jego portalu mapowego.

Jak informuje GUGiK, obecnie dla gminnych portali mapowych utworzonych w technologii e-mapa dodatkowo udostępniono możliwość przejścia z wyświetlanego miejsca w geoportal.gov.pl do tej samej lokalizacji w danym portalu gminnym. Podobna funkcjonalność będzie wprowadzana w pozostałych portalach gminnych, gdy będą mogły być uruchamiane z zakresem przekazywanym w parametrze lub parametrach wywołania.

Źródło: GUGiK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Chyba powiatowe Może by szanowny autor w ramach przykładu wskazał jeden geoportal gminny w tym kraju. Przypominam, że są też miasta na prawach powiatu...

Portale Oprócz wdrozenia jednego słusznego standardu jest jeszcze kwestia śmietnika. Jaki jest zakres i cel rządowego rozwiązania? Mydło i powiodło. Niedługo mięso będzie w kiosku z gazetami. Po co to jajk są Google. Rząd ma chyba inne zadania - rządowe - te z ustaw i na to dostaje pieniądze z budżetu państwa i z naszych podatków.

Mówi o usłudze Geo-System w każdym domu i ogrodzie oraz zespole i radzie. Czy GGK nadal posiada udziały w tej firmie ? Albo osoby spokrewnione ?

7823 mówisz o usłudze REST?

Standardy Ciekawy mechanizm powstawania nowych standardów w administracji publicznej. Współpraca z jedną firma a pozostałe mogą ale nie muszą dostosować się do nowego standardu.

Skoro przeniesiono głównego twórcę portali gminnych na stanowisko rządowe gdzie promuje geoportal krajowy to rozumiem ze da rade zaorać wszystkie gminne geoportale które tylko #$%!!likuja to co prezentuje geoportal gugiku. Jaki to problem dodać subdomenę z nazwa gminy. A ile oszczędności w skali państwa, ile etatów zaoszczędzonych. A to ze sie geo-systemowi nie podoba to cóż, przecież FGK ta firma juz nie zarządza. ;)

retoryka partii rządzącej się kłania nauczyciele mają pracować za idee, a twórcy geoportali dla gmin mają nic nie kosztować. Nie pozostaje nic innego jak przenieść geoportale do rządu. Z modułem sdi się udało, ze stadniną w Janowie się udało to i tu się uda:) Najlepiej zatrudnić h w radzie nadzorczej za działanie dla partii.

nieprawda to nie skok na kasę. To wyssanie kasy z rynku! Trzymajmy się precyzyjnej terminologii.

Ciekawe ile te gminne geoportale kosztuje państwo. To ci dopiero skok na kasę.

9 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt