Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-03| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Przetargi, Software, Ludzie, Instytucje, Kataster

Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 6/2019. Materiałem okładkowym numeru jest wywiad z głównym geodetą kraju Waldemarem Izdebskim, który zapowiada, że nie boi się żadnych wyzwań związanych z informatyzacją i ma nadzieję, że jeszcze parę ciekawych rzeczy uda mu się zrobić.


Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W czerwcowym GEODECIE prezentujemy także uwagi przesłane w toku konsultacji społecznych do projektu zmian ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Sędzia Magdalena Durzyńska omawia przypadek z praktyki pokazujący, że brak informacji o zmianie właściciela działki w decyzji podziałowej dotyczącej nieruchomości zajętej pod drogę publiczną może nieść za sobą poważne konsekwencje. Czym jest wstępny projekt podziału nieruchomości i jakie warunki powinien spełniać wyjaśnia z kolei Jacek Mikulski. Natomiast Bogdan Grzechnik z racji bezpośredniego udziału w tworzeniu 35 lat temu uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii oraz przewodniczenia pierwszej komisji egzaminacyjnej dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Przedstawia mity narosłe wokół uprawnień, ale też propozycje zmian.

Naukowcy twierdzą, że dna mórz i oceanów znamy gorzej niż powierzchnię Marsa. Zapewne podobnie można by powiedzieć o polskich rzekach i jeziorach. Na pytanie, czy oznacza to szansę na wiele ciekawych zleceń dla firm geodezyjnych odpowiadamy w artykule o pomiarach batymetrycznych w praktyce geodezyjnej. Pokazujemy też, jak wyglądała relokacja powrotna 900-tonowego zabytkowego budynku na terenie dawnej fabryki Norblina w Warszawie (jego relokację relacjonowaliśmy w GEODECIE 1/2019). Rozmawiamy z Tomaszem Wardęgą – geodetą zaangażowanym w akcję Morze Flag RMF FM zorganizowaną 2 maja na krakowskich Błoniach. Natomiast miłośnicy historii znajdą w czerwcowym wydaniu biblijne opisy granic ziem plemion Izraela w artykule prof. Stanisława Białousza.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych czerwcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość czerwcowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS