wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-03| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Przetargi, Software, Ludzie, Instytucje, Kataster

Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 6/2019. Materiałem okładkowym numeru jest wywiad z głównym geodetą kraju Waldemarem Izdebskim, który zapowiada, że nie boi się żadnych wyzwań związanych z informatyzacją i ma nadzieję, że jeszcze parę ciekawych rzeczy uda mu się zrobić.


Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W czerwcowym GEODECIE prezentujemy także uwagi przesłane w toku konsultacji społecznych do projektu zmian ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Sędzia Magdalena Durzyńska omawia przypadek z praktyki pokazujący, że brak informacji o zmianie właściciela działki w decyzji podziałowej dotyczącej nieruchomości zajętej pod drogę publiczną może nieść za sobą poważne konsekwencje. Czym jest wstępny projekt podziału nieruchomości i jakie warunki powinien spełniać wyjaśnia z kolei Jacek Mikulski. Natomiast Bogdan Grzechnik z racji bezpośredniego udziału w tworzeniu 35 lat temu uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii oraz przewodniczenia pierwszej komisji egzaminacyjnej dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Przedstawia mity narosłe wokół uprawnień, ale też propozycje zmian.

Naukowcy twierdzą, że dna mórz i oceanów znamy gorzej niż powierzchnię Marsa. Zapewne podobnie można by powiedzieć o polskich rzekach i jeziorach. Na pytanie, czy oznacza to szansę na wiele ciekawych zleceń dla firm geodezyjnych odpowiadamy w artykule o pomiarach batymetrycznych w praktyce geodezyjnej. Pokazujemy też, jak wyglądała relokacja powrotna 900-tonowego zabytkowego budynku na terenie dawnej fabryki Norblina w Warszawie (jego relokację relacjonowaliśmy w GEODECIE 1/2019). Rozmawiamy z Tomaszem Wardęgą – geodetą zaangażowanym w akcję Morze Flag RMF FM zorganizowaną 2 maja na krakowskich Błoniach. Natomiast miłośnicy historii znajdą w czerwcowym wydaniu biblijne opisy granic ziem plemion Izraela w artykule prof. Stanisława Białousza.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych czerwcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość czerwcowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Totalna porażka... Poszerzono zakres weryfikacji o spójność przekazywanych danych z prowadzonymi przez organ bazami danych, które -jak wszyscy wiemy- są najczęściej mało wiarygodne, niedokładne i niezgodne ze stanem faktycznym. Przecież zgodnie z przepisami wykonany pomiar zgodny z czymś takim nie będzie, bo być nie może. I co? Poprawne dane nie zostaną przyjęte, bo będą niezgodne z bazami? Toż to - delikatnie rzecz ujmując - nieporozumienie jest. Twórcy tej zmiany nie mają wiedzy o stanie tych baz, albo udają, że nie wiedzą.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Porażka Widać wiele musi się zmienić, aby wszystko zostało po staremu!
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Nic nie warte bazy egib, po modernizacji w strażnicach, zgodnie z proponowanym, nowym brzmieniem art.22 ust.3 pkt 1 będą mogły być naprawiane ( na siłę, decyzjami) na koszt właścicieli. Kowal zawinił a Cygana będą wieszać....
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Kary dla starostów wsiorbało, a terminy weryfikacji mogą być wydłużane z "przyczyn niezależnych od organu" - czytaj nic się nie zmieni. Strażnik czerwonej pieczęci będzie robił co chce, bo przecież co i kto mu coś zrobi. Szkoda, że nie dał tytułu swojego wywiadu - PATOLOGII POWIATOWYCH NIE ODPUSZCZĘ NIKOMU. Ale widocznie panu GGK to nie przeszkadza, ważne są nic nie warte bazy.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
- Panie GGK , gdzie się podziały kary dla "Starostów" w noweli PG.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
~@ to drugie G powinno być I - jak informatyk
 3 
odpowiedz zgłoś
Pan GGK chyba nie zauważył ze termin określony w wywiadzie już minął. Ale co tam, zakrzywi się czas. GGK wszystko może. Nawet panuje nad czasem i przestrzenią. Zamiast kawek proponuje sok marchwiowy. Zdrowiej.
 5 
odpowiedz zgłoś
Panie GGK -które uwagi organizacji Pan uwzglednił? Co Pan rozumie przez kompromis.A tak w ogóle mozna prosic o tekst zmian(tych zatwierdzonych) w pgik?
 9 
odpowiedz zgłoś
My też nie odpuscimy żeby obecnego ggk wywalili zanim roku urzędowania doczeka. Dogadał się z powiatami zniósł im kary i cały zadowolony nazywa to kompromisem. Co my z tego mamy? Czas na palenie opon panowie.
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
Gdzie ten KOMPROMIS Panie GGK? Komu zrobił Pan dobrze? Na pewno sobie. Najgorszy GGK w historii geodezji.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
aTak a ja życzę Panie Prezesie żeby nie udało się Panu przeforsować tego "starego koleta" jakim są proponowane zmiany w PGiK. Jest to powrót do komuny, głębokiej komuny jeśli chodzi o praw geodezji...
 3 
 11 
odpowiedz zgłoś
Chyba że w Irlandii, do prowadzenia tamtejszej mapy zasadniczej... :D
 3 
odpowiedz zgłoś
. Czy oznacza to obowiązkowy zakup licencji geomapy? Czy za brak geomapy będą jakieś kary? Czy istnieje możliwość płacenia np. miesięcznej opłaty za nią?ale bez konieczności jej stosowania? Cały świat pracuje na CAD i raczej te nasze programiki się nie przyjmą.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
Tak jak my nie odpuścimy tego zeby najpierw GUGiK kasę na tą informatyzację wyłożył a dopiero potem wymagał.
 11 
odpowiedz zgłoś
14 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS