wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-31| Mapy

Mapy Google pomogą wybrać danie

Uruchomiona właśnie funkcja „Popularne dania” to kolejny dowód na to, że Mapy Google są już tylko w niewielkiej części aplikacją kartograficzną.


Mapy Google pomogą wybrać danie

Program ten pozwalał dotychczas wyznaczać trasę dojazdu do restauracji. Dzięki niemu można było także obejrzeć zdjęcia lokalu, przeczytać recenzje i zobaczyć jego oceny. Teraz aplikację wzbogacono o funkcję „Popularne dania”, która ma pomóc rozstrzygnąć, co warto spróbować.

Funkcja jest dostępna w zakładce „Menu”. Bazuje na algorytmie uczenia maszynowego, który dopasowuje udostępniane przez użytkowników Map nazwy wraz z odpowiednimi zdjęciami i recenzjami, dzięki czemu użytkownicy mają na wyciągnięcie ręki dostęp do najpopularniejszych potraw z prawie każdej restauracji na świecie.

W ciągu kilku najbliższych dni „Popularne dania” będą dostępne na Mapach Google na urządzeniach z systemem Android na całym świecie. W nadchodzących miesiącach będą także udostępniane użytkownikom systemu iOS.

Źródło: Google, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Idąc drogą postępu oraz kierując się zasadami nowoczesności i innowacyjności służba geodezyjna również chciała by udostępniać tego typu dane. Proponuje się aby przy sporządzaniu map do celów projektowych, wykonawcy prac geodezyjnych sporządzali dla restauracji położonych w zakresie aktualizacji "arkusze danych ewidencyjnych dotyczących dan" lub "wykazy zmian danych daniowych".Zawierały by one podstawowe dane dotyczące restauracji:1.Nr regon, 2.nip, 3.cedig,4.krs,5.nr sanepidu,6.forme prowadzenia dzialnosci,7.ilosc dan,8.rodzaj restauracji,9.typ restauracji,10.stopien pewności ustalenia jakości dan.12.date powstania restauracji,13.dzienna ilość wydawanych posiłków,14.ilosc lokalizacja,15.ilosc izb,16.czy budynek wyposażony jest w dostęp do wifi,17.dodatowe informacje o serwowanych daniach. Stowarzyszenia geodezyjne powinny z odwagą zastanowić się na złożeniem propozycji o stworzeniu dodatkowe zakresu uprawnień zawodowych nr 9 "sporządzanie map projektowych.
 5 
odpowiedz zgłoś
no tak... przecież aplikacja mogłaby pokazywać tylko piękne mapy, a tak jest jeszcze użyteczna
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS