wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-31| Mapy

Mapy Google pomogą wybrać danie

Uruchomiona właśnie funkcja „Popularne dania” to kolejny dowód na to, że Mapy Google są już tylko w niewielkiej części aplikacją kartograficzną.


Mapy Google pomogą wybrać danie

Program ten pozwalał dotychczas wyznaczać trasę dojazdu do restauracji. Dzięki niemu można było także obejrzeć zdjęcia lokalu, przeczytać recenzje i zobaczyć jego oceny. Teraz aplikację wzbogacono o funkcję „Popularne dania”, która ma pomóc rozstrzygnąć, co warto spróbować.

Funkcja jest dostępna w zakładce „Menu”. Bazuje na algorytmie uczenia maszynowego, który dopasowuje udostępniane przez użytkowników Map nazwy wraz z odpowiednimi zdjęciami i recenzjami, dzięki czemu użytkownicy mają na wyciągnięcie ręki dostęp do najpopularniejszych potraw z prawie każdej restauracji na świecie.

W ciągu kilku najbliższych dni „Popularne dania” będą dostępne na Mapach Google na urządzeniach z systemem Android na całym świecie. W nadchodzących miesiącach będą także udostępniane użytkownikom systemu iOS.

Źródło: Google, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Idąc drogą postępu oraz kierując się zasadami nowoczesności i innowacyjności służba geodezyjna również chciała by udostępniać tego typu dane. Proponuje się aby przy sporządzaniu map do celów projektowych, wykonawcy prac geodezyjnych sporządzali dla restauracji położonych w zakresie aktualizacji "arkusze danych ewidencyjnych dotyczących dan" lub "wykazy zmian danych daniowych".Zawierały by one podstawowe dane dotyczące restauracji:1.Nr regon, 2.nip, 3.cedig,4.krs,5.nr sanepidu,6.forme prowadzenia dzialnosci,7.ilosc dan,8.rodzaj restauracji,9.typ restauracji,10.stopien pewności ustalenia jakości dan.12.date powstania restauracji,13.dzienna ilość wydawanych posiłków,14.ilosc lokalizacja,15.ilosc izb,16.czy budynek wyposażony jest w dostęp do wifi,17.dodatowe informacje o serwowanych daniach. Stowarzyszenia geodezyjne powinny z odwagą zastanowić się na złożeniem propozycji o stworzeniu dodatkowe zakresu uprawnień zawodowych nr 9 "sporządzanie map projektowych.

no tak... przecież aplikacja mogłaby pokazywać tylko piękne mapy, a tak jest jeszcze użyteczna

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt