wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-31| Teledetekcja, Sprzęt

Radar Hexagonu ostrzeże przed lawiną

IDS GeoRadar RockSpot to nowy produkt szwedzkiej grupy Hexagon, który ma pomóc w monitorowaniu ruchów masowych.


Radar Hexagonu ostrzeże przed lawiną

Jak zapewnia producent, ten naziemny radar wykrywa nawet najmniejsze ruchy związane z lawinami, osuwiskami, spływami błotnymi czy innymi ruchami masowymi. Na ich podstawie może także generować alerty w czasie rzeczywistym, w tym uruchamiać syreny czy blokady dróg.

RockSpot wykrywa oberwania głazów w odległości 2 km od sensora. W przypadku osuwisk czy lawin zasięg wynosi nawet 4 km. Pole widzenia urządzenie to z kolei 40 stopni w pionie i 80 stopni w poziomie – z powodzeniem może więc ono monitorować np. całą ścianę kopalni czy stok góry – twierdzi Hexagon. Firma dodaje, że dzięki zaawansowanym algorytmom RockSpot jest w stanie odróżniać ruchy masowe od innych ruchomych obiektów, takich jak samochody, zwierzęta czy ludzie.

Źródło: Hexagon, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt