wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-31| Teledetekcja, Sprzęt

Radar Hexagonu ostrzeże przed lawiną

IDS GeoRadar RockSpot to nowy produkt szwedzkiej grupy Hexagon, który ma pomóc w monitorowaniu ruchów masowych.


Radar Hexagonu ostrzeże przed lawiną

Jak zapewnia producent, ten naziemny radar wykrywa nawet najmniejsze ruchy związane z lawinami, osuwiskami, spływami błotnymi czy innymi ruchami masowymi. Na ich podstawie może także generować alerty w czasie rzeczywistym, w tym uruchamiać syreny czy blokady dróg.

RockSpot wykrywa oberwania głazów w odległości 2 km od sensora. W przypadku osuwisk czy lawin zasięg wynosi nawet 4 km. Pole widzenia urządzenie to z kolei 40 stopni w pionie i 80 stopni w poziomie – z powodzeniem może więc ono monitorować np. całą ścianę kopalni czy stok góry – twierdzi Hexagon. Firma dodaje, że dzięki zaawansowanym algorytmom RockSpot jest w stanie odróżniać ruchy masowe od innych ruchomych obiektów, takich jak samochody, zwierzęta czy ludzie.

Źródło: Hexagon, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt