wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-31| Teledetekcja, Firma

Leica Geosystems przyjmuje nominacje do Nagrody Pulfricha

Leica Geosystems, spółka należąca do grupy Hexagon, zachęca do zgłaszania kandydatów do przyznawanej przez nią co dwa lata prestiżowej nagrody, którą honorowane są postępy w dziedzinie fotogrametrii, teledetekcji i obrazowania Ziemi.


Leica Geosystems przyjmuje nominacje do Nagrody Pulfricha

Nagroda upamiętnia dr. Carla Pulfricha, kluczowego członka zespołu naukowego zakładów Carla Zeissa w Jenie, który od 1890 do 1927 roku nadzorował proces projektowania pierwszych stereofotogrametrycznych i pomiarowych instrumentów tej firmy.

Kandydatów do nagrody (w tym samych siebie) mogą nominować wyłącznie specjaliści z zakresu fotogrametrii, teledetekcji i obrazowania Ziemi. Zgłoszenia będą rozpatrywane z uwzględnieniem doświadczenia kandydatów, a także ich wkładu w rozwój wszystkich aspektów obrazowania Ziemi. Pod uwagę mają być brane również dokonania z zakresu sprzętu, oprogramowania czy innowacyjnych usług.

Firma podkreśla, że chce promować najlepsze osiągniecia naukowe, projekty i pomysły w branży ukierunkowane na zastosowania praktyczne. Wsparcie w zakresie rozpoznania istotnego wkładu w rozwój tej branży deklaruje przewodniczący jury prof. Uwe Sörgel z Instytutu Fotogrametrii Universytetu w Stuttgarcie.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10 września br. podczas ceremonii wręczenia nagród w trakcie 57. Tygodnia Fotogrametrycznego (PhoWo) w Stuttgarcie. Nominacje do nagrody można zgłaszać do 15 lipca br.

Źródło: Leica Geosystems, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt