wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-31| Teledetekcja, Firma

Leica Geosystems przyjmuje nominacje do Nagrody Pulfricha

Leica Geosystems, spółka należąca do grupy Hexagon, zachęca do zgłaszania kandydatów do przyznawanej przez nią co dwa lata prestiżowej nagrody, którą honorowane są postępy w dziedzinie fotogrametrii, teledetekcji i obrazowania Ziemi.


Leica Geosystems przyjmuje nominacje do Nagrody Pulfricha

Nagroda upamiętnia dr. Carla Pulfricha, kluczowego członka zespołu naukowego zakładów Carla Zeissa w Jenie, który od 1890 do 1927 roku nadzorował proces projektowania pierwszych stereofotogrametrycznych i pomiarowych instrumentów tej firmy.

Kandydatów do nagrody (w tym samych siebie) mogą nominować wyłącznie specjaliści z zakresu fotogrametrii, teledetekcji i obrazowania Ziemi. Zgłoszenia będą rozpatrywane z uwzględnieniem doświadczenia kandydatów, a także ich wkładu w rozwój wszystkich aspektów obrazowania Ziemi. Pod uwagę mają być brane również dokonania z zakresu sprzętu, oprogramowania czy innowacyjnych usług.

Firma podkreśla, że chce promować najlepsze osiągniecia naukowe, projekty i pomysły w branży ukierunkowane na zastosowania praktyczne. Wsparcie w zakresie rozpoznania istotnego wkładu w rozwój tej branży deklaruje przewodniczący jury prof. Uwe Sörgel z Instytutu Fotogrametrii Universytetu w Stuttgarcie.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10 września br. podczas ceremonii wręczenia nagród w trakcie 57. Tygodnia Fotogrametrycznego (PhoWo) w Stuttgarcie. Nominacje do nagrody można zgłaszać do 15 lipca br.

Źródło: Leica Geosystems, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS