Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-19| Geodezja, Sprzęt, Prawo, Software, Instytucje, Kataster

Testowanie PESEL2 w MSWiA


17 października 2007 r. podsekretarz stanu w MSWiA Piotr Piętak oficjalnie zaprezentował funkcjonowanie laboratorium projektu PESEL2. Służy ono do testowania rozwiązań i aplikacji.

Głównym celem Projektu PESEL2 jest zbudowanie referencyjnego rejestru osób fizycznych przebywających na pobyt stały na terytorium RP oraz umożliwienie potwierdzania danych w innych systemach na podstawie przechowywanych w nim danych (przez instytucje państwowe), zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Ze względu na wrażliwość tworzonego systemu z punktu widzenia funkcjonowania państwa, wszystkie opracowane rozwiązania muszą być wszechstronnie przetestowane, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa. W tym celu uruchomiono specjalne laboratorium testowe, w którym od dwóch miesięcy pracownicy Biura Projektu PESEL2 sprawdzają rozwiązania i aplikacje w warunkach testowych. W laboratorium stworzono środowisko testowe zbliżone do rzeczywistego modelu przetwarzania informacji w ZSI PESEL2, na którym testowane są elementy systemu, w tym prototypy aplikacji.
Testy polegają m.in. na symulacji obiegu informacji między różnymi szczeblami administracji i funkcjonowania całości systemu informatycznego. Prowadzone są także intensywne prace nad założeniami funkcjonalnymi i organizacyjnymi przekazywania informacji z poziomu gminnego na poziom centralny przez tzw. brokery integracyjne. Istotne jest przetestowanie wszystkich łączy i kanałów przesyłu informacji. Sprawdzane są możliwości wydajnościowe zarówno systemów, jak i infrastruktury teleinformatycznej.

Źródło: MSWiA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS