wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-30| Geodezja, Przetargi, Kataster

Drugie podejście do modernizacji EGiB w powiecie sokólskim

Starostwo w Sokółce ponownie rozpisało przetarg na modernizację ewidencji gruntów i budynków w 157 obrębach.


Drugie podejście do modernizacji EGiB w powiecie sokólskim

Pierwsze zamówienie na te prace ogłoszono w lipcu ubiegłego roku. Do 11 części nie zgłosił się jednak żadnen chętny, a w przypadku dwóch pozostałych złożone oferty okazały się zbyt drogie.

Tym razem przetarg podzielono na 4 części, z których każda obejmuje inną jednostkę ewidencyjną: Sokółka, Sidra, Janów i Korycin. Prace należy wykonać do końca 2021 roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości od 3 tys. do 14 tys. zł można składać do 1 lipca.

Przetarg jest częścią wartego 68,7 mln zł projektu „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Znalezli ... chętnego !!!!! Jeden "samobójca". Na pozostałe zadania brak ofert. 62 obr każdy za 22 tys netto. 1,7 mln brutto za całość. To jedna firma "znika" z rynku na 2,5 roku, chyba że się rozmyślą....

Ooo! Jeżeli w grę wchodzi wznawianie całej osnowy - to faktycznie, kasa jest potrzebna jako wielokrotność przeznaczonej dotychczas! Tak jak pisałem - większość obrębów to przedwojenne scalenia, osnowy zachowanej/wznowionej może średnio 5%, na niektórych obrębach 1-2%. Zamawiający powinien podzielić zadanie na poszczególne obręby, zacząć od tych najpilniej potrzebnych i dać dobre pieniądze wymagając dobrej roboty.

Co przestraszyło.. OPGK Gdańsk ? Warunki techniczne, wznawianie całej osnowy, pomiar graniczników na gruncie itp itd. Zamawiający nie chce pseudo modernizacji, takiej obrazkowej. A kasy przygotawał ze 3 razy mniej.

modernizacja w powiecie sokólskim @ mkoiujn - A co konkretnie tak wystraszyło OPGK Gdańsk? Moim zdaniem na te 4 gminy zamawiający przewidział 2 razy za mało kasy. To trudne obiekty.

czyli to 3 przetarg ?

OPGK Gdansk... ... wystartował w 2 przetargu, nawet się zmieścił w kasie która miał ZPWP ale potem przeczytał warunki techniczne... Wolał stracic kilkanaście tysiecy niz dołożyć do roboty ~ 2- 3 miliony.

modernizacja w powiecie sokólskim Poprzedni oferenci zaproponowali stawkę na poziomie 25000 zł za obręb. I to było za drogo! A w tych gminach są obręby liczące nawet ponad 1500 ha i ok. 1000 działek. W dodatku przeważnie to obręby scalone prze II wojną światową. Np. w jednym z nich na ok. 400 punktów osnowy, do dziś geodeci odnaleźli tylko kilkanaście i to po obwodnicy. Zaś dane nie pozwalają na obliczenie z dokładnością poniżej 50 cm, są liczne błędy przy pomiarach, dokumenty straszliwie zniszczone. Oczywiście to nie dotyczy większości obrębów, ale na kilku można spędzić pół roku... A kiedy robić resztę i za co?

ale Starostwo czy Związek Powiatów Województwa Podlaskiego to ogłosił?

Co to znaczy ciężki teren ? Góry, bagna ?

.. ciężki teren...

Czy ktoś wie dlaczego nikt nie wystartował ? Czy złe materiały czy też PODGiK ? A może to i to ?

11 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt