Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-19| Geodezja, GIS, Firma, Imprezy

GIS na spotkaniu branży wodociągowo-kanalizacyjnej


Firma Techmex uczestniczyła w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej dla firm z branży wodociągowo-kanalizacyjnej, która odbyła się w dniach 10-12 października 2007 w Szczyrku.

Tegoroczna impreza poświęcona była "Innowacyjnym rozwiązaniom technicznym i organizacyjnym w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych". Na spotkaniu omawiano jednak nie tylko branżowe rozwiązania techniczne, ale także system oparty na technologii GIS, będący istotnym elementem infrastruktury wspomagającej zarządzanie sieciami dystrybucyjnymi i umożliwiający dokonywanie analiz przestrzennych na podstawie ortofotomapy satelitarnej.
Reprezentujący Techmex S.A. Witold Kuźnicki przeprowadził prezentację zatytułowaną „Analizy geoprzestrzenne w procesach zarządzania (sieciami wodociągowo-kanalizacyjnymi) uwzględniających rozwój przestrzeni miejskich”. Jej celem było pokazanie na przykładzie miasta Bielsko-Biała dynamiki zmian w procesie zagospodarowania przestrzennego.
Ortofotomapa satelitarna jest cennym źródłem w fazie wstępnej projektowania nowych inwestycji, a także przy opracowywaniu operatów wodno-prawnych. Zobrazowania w postaci mapy cyfrowej w kompozycji bliskiej podczerwieni są też idealnym materiałem przy analizie terenów przepuszczalnych i nieprzepuszczalnych w kontekście opłat deszczowych.
Podczas prezentacji rozpoczęła się ciekawa dyskusja dotycząca nowych oczekiwań branży w zakresie dostępu do aktualnej informacji o terenie. Wskazywano na braki w ewidencji gruntów i budynków. Na kolejnej konferencji, za dwa lata, organizatorzy zapowiedzieli prezentację systemu wraz z wnioskami dotyczącymi zastosowań monitoringu satelitarnego.

Źródło: Techmex S.A.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS