wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-29| Geodezja, Przetargi, Kataster

Powiat kielecki: trzecie podejście do modernizacji EGiB

Starostwo w Kielcach ogłosiło przetarg na modernizację ewidencji gruntów i budynków, dzieląc tym razem zamówienie na 37 części obejmujących różne obręby ewidencyjne.


Powiat kielecki: trzecie podejście do modernizacji EGiB

Przedmiotem zamówienia jest:
• modernizacja ewidencji gruntów i budynków (wykonana na podstawie obowiązujących przepisów) mająca na celu aktualizację danych ewidencyjnych oraz uzupełnienie istniejącej bazy danych o brakujące dane ewidencyjne;
• aktualizacja użytków gruntowych i klas gleboznawczych;
• opracowanie i wyłożenie do wglądu zainteresowanych projektu operatu opisowo-kartograficznego, udział w rozpatrzeniu zgłoszonych uwag do tego operatu w trakcie jego wyłożenia oraz wykonanie prac geodezyjnych niezbędnych do wprowadzenia zmian w projekcie operatu wynikających z uwzględnionych uwag;
• przygotowanie projektów zawiadomień o dokonanych zmianach w danych ewidencyjnych;
• doprowadzenie baz danych EGiB do zgodności z pojęciowym modelem danych EGiB.

Oferty zabezpieczone wadium (po 1 tys. zł dla każdej części) można składać do 1 lipca. Kryterium wyboru najkorzystniejszej będą: cena (60%) oraz wydłużony okres udzielonej rękojmi (40%). Jeden wykonawca może wnieść oferty maksymalnie dla 6 części.

Przypomnijmy, że podobny przetarg Starostwo ogłosiło w październiku ub.r., jednak tamto zamówienie podzielone było na 7 części. Wówczas oferty złożyły dwie firmy (Geores z Rzeszowa i InterTIM z Suwłk) jedynie dla 3 części. W dwóch przypadkach oferty przekraczały budżet zamawiającego, a w jednym – wybrany oferent ostatecznie nie podpisał umowy. Zatem całe postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

W drugim przetargu ogłoszonym w marcu br. zamówienie zostało podzielone na 12 części obejmujących różne jednostki ewidencyjne. Oferty zaledwie na 3 zadania złożyła jedynie spółka (InterTIM z Suwałk). Jak się okazało, przekraczały one budżet zamawiającego w związku z tym całe postępowanie przetargowe unieważniono.

Co istotne, zamawiający zadeklarował, że przeznaczył na realizację zamówienia łącznie 9,5 mln zł (i nie zmienił tej kwoty przy drugim zamówieniu).

Zamówienie jest współfinansowane z środków UE w ramach projektu pod nazwą „e-GEODEZJA – cyfrowy zasób geodezyjny powiatów Buskiego, Jędrzejowskiego, Kieleckiego i Pińczowskiego” o wartości blisko 33 mln zł z RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rację ma i geodeta z Końskich, który właściwie podchodzi do tematu i rzetelnie szuka graniczników scaleniowych i geodeci z Intertimu, ktorzy zrobili to, co wynikało z WT. Brakuje tutaj tylko wspolnego porozumienia, żeby takich WT nie tworzyć. GP nie może się tłumaczyć, że na wszystko nie statczy kasy i musi obcinać czynności w poszczegolnych procesach. Bo zrobi sobie #$%!! na 30 lat co najmniej... Szkoda, że wlasciciele dzialek nie idą do sądu o odszkodowanie, bo to by chyba była najszybsza i najskuteczniejsza metoda nauczenia GP i starosty wyobraźni i fachowości geodezyjnej. W koncu to organ prowadzacy egib i takie dzialanie "porzadkujace" działa na szkodę podmiotu egib! Przypominam: podmiotu!
 1 
odpowiedz zgłoś
Prawda jest taka, że WT są napisane zazwyczaj słabo i firma wykonująca robi tylko to, co wynika z WT. Geodeta powiatowy powinien przypilnowac tematu na etapie tworzenia WT. Tam, gdzie swiadomy GP zrobił dobre WT, to Intertim zrobił wg dobrych WT. Graniczniki scaleniowe w terenie plus zapewne ocslała mapa scalenia są dowodem do prawidłowego określenia granicy. Pominięcie tych słupków byłoby w sądzie raczej dowodem niedochowania należytej staranności przez geodetę, jak to się pięknie nazywa ;-) Zastanawiające jest, że jak geodeta zrobi dla wlasciciela działki ustalenie wg wskazania, pomijając graniczniki, to w sądzie zarzucą mu brak należytej staranności, ale jak jest to zlecenie starostwa zapisane w WT, to ten "paragraf" nie ma zastosowania... To jak to jest? Mamy się starać należycie, maksymalnie ciężko i kopać za podcentrami i słupkami, czy po prostu opie..ić po łebkach wspolrzedna z bazy egib (po modernizacji) i protokół spisać? (pytanie retoryczne, gdyby ktoś miał wątpliwości :-)
 1 
odpowiedz zgłoś
Bez dokumentów też można odszukać kamień graniczny ze scalenia, jak jest Te kamienie są ze scalenia i granice które wyznaczą nie tną budynków, a Wasze tną. Są to budynki dawnego sklepu GS i Ośrodka Zdrowia z lat 60-tych, a więc z przed scalenia. I kto tu powinien stracić uprawnienia, o numerze 2.. ( a więc ze starej gwardii - i należało by oczekiwać o wysokiej etyce zawodowej ) który oklepał te wszystkie protokoły ustalenia przebiegu granic swoją pieczątką -praktycznie bez udziału właścicieli, a przecież to obręb w którym ludzie gospodarują i aż się wierzyć nie chce że nie było zainteresowania Waszą modernizacją. Jak można wykazać granicę na mapie po modernizacji na styku dwóch budynków jedynie z dygitalizacji zeskanowanej mapy na folii 1:5000.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Geodeto z Końskich Czytam i nie wierzę. Uprawnienia ci zabrać. Jak możesz "wskazywać" granice na podstawie znalezionych kamieni skoro w zasobie nie masz do nich dokumentacji. A może właściciel działki je zakopał lub przekopał? Ktoś Ci to pozytywnie zweryfikował? Chyba brakuje Ci wiedzy.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Wybyło gdy Min podlegał po powiat Kielce Zaglądałem do operatu. Wiem, że Inspektor został postawiony pod ścianą i musiał Waszą robotę przyjąć, Czy do oszukania granicznków potrzebni są właściciele? Przecież należało wyznaczyć te zdygitalizowane współrzędne i w promieniu 1 metra poszukać i zamierzyć znalezione graniczniki (jest ich bardzo dużo), a tak teraz to my geodeci z Końskich będziemy to robić i przeliczać powierzchnie w metrach kwadratowych. A przecinanie budynków przez "granice" działek czy solidny geodeta może się zasłaniać SIWZ? . To dopiero początek praktycznego sprawdzania Waszej pracy w terenie, choć i na komputerze widać że granice działki nr 845 przecinają budynki, a graniczniki były na wierzchu wiem bo robiłem tam wskazanie granic.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do geodety z Końskich Zanim zamieścisz szkodliwe pomówienia to przeczytaj siwz i wytyczne techniczne, są dostępne w sieci, zajrzyj do operatu i protokołów w podgik. A tak z ciekawości to jak to scalenie wybyło z waszego starostwa?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Do pysia To nieprawda co napisałeś. A i nick adekwatny do zawartości wpisu.
 1 
odpowiedz zgłoś
Jestem geodetą z kieleckiego Jestem geodetą z kieleckiego, współpracowałem z firmą i znam SIWZ. Budynków do pomiaru w SIWZ nie było, pochodziły z bazy starostwa. Graniczniki, które odnaleźliśmy w terenie pomierzyliśmy, w SIWZ nie było zapisów o ich odkopywaniu, a że nie było żadnych materiałów ze scalenia i nie było właścicieli bo nie przychodzili na ustalenia, trudno było odnaleźć zakopane graniczniki bez wskazań właścicieli.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
łatwo znaleźć - projekt ASI Marszałka Województwa Mazowieckiego
 1 
odpowiedz zgłoś
U nas zrobiła nieźle, to znaczy gdzie? Bo warto by się przyjrzeć tym dobrze napisanym warunkom technicznym. Rzeczywiście bywają różne a przydałby się jakiś wartościowy wzór.
 1 
odpowiedz zgłoś
a u nas Inter Tim zrobiła ostatnią modernizacje całkiem nieźle. Kwestia jest w dobrze napisanych warunkach technicznych modernizacji, podzielenia pracy na odpowiednie etapy, które później są wnikliwie kontrolowane przez inspektora i pracowników Starostwa, również w terenie. Jak się wszystko pozostawi tylko firmie czy zewnętrznym inspektorom, to nie będzie dobrych efektów.
 2 
odpowiedz zgłoś
dramat Potem firmy pokroju InterTim za marne pieniadze oddaja marna robotę bo nikt nie chce pracowac albo wysyłają zlecenia za wschodnią granicę. Dostałem juz kilka maili z Ukrainy, ze pracują przy BDOT500 i GESUT dla różnych polskich firm i oferuja wspolprace. Czy tak ma wygladać nasza geodezja? Wygrywamy a potem albo badziew albo wysylamy na ukraine albo indii
 1 
odpowiedz zgłoś
Jak firma Inter Tim zrobi tą modernizację tak jak zrobiła to na niektórych obrębach w powiecie Końskie w ramach projektu ZSIN to gratuluję wyboru wykonawcy. Na przykład istniejące graniczniki ze scalenia gruntów na obrębie Mnin wogóle nie zostały zamierzone, wszystkie współrzędne punktów granicznych ( obiekt po scaleniu ale zaginął operat techniczny scalenia) uzyskano przez dygitalizację mapy ewid gruntów 1:5000, a do tego sporządzono protokoły ustalenia przebiegu granic, praktycznie bez udziału właścicieli. Powierzchnie działek, klas i użytków a jakże obliczono w metrach kwadratowych. Nie zamierzono ani jednego budynku, a więc granice przecinają budynki. Dramat dla nas wykonawców. Teraz każda robota to odszukanie istniejących graniczników scalenia lub ponowne ustalenie przebiegu granic i modyfikacja współrzędnych punktów granicznych a potem wykazy zmian danych ewidencyjnych nie tylko dla działki przedmiotowej ale dla wszystkich działek przyległych.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS