wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Optech prezentuje LiDAR dla drona

Oferta kanadyjskiej firmy Teledyne-Optech wzbogaciła się o CL-90 – jej pierwszy skaner laserowy przeznaczony dla bezzałogowych maszyn latających. W ocenie producenta na tle konkurencji model ten wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość pozyskiwanych danych.


Optech prezentuje LiDAR dla drona

Jak zwraca uwagę Optech dostępne na rynku skanery dla dronów często dostarczają „rozmytą” chmurę punktów, co jest spowodowane niską precyzją pomiaru przez kolejne impulsy lasera (shot-to-shot). Tymczasem w CL-90 precyzja ta wynosi 5 mm, i to nawet z pułapu 120 metrów, co pozwala pozyskiwać dane o geodezyjnej dokładności.

Kolejnym wyróżnikiem skanera jest wspomniany maksymalny pułap, który pozwala zbierać dane dla szerszego pasa niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Optech zwraca ponadto uwagę, że wiele skanerów dla dronów wykonuje pomiar w zakresie 360 stopni, co sprawia, że spora część impulsów lasera wysyłana jest w kierunku nieba, a to oznacza marnowanie potencjału urządzenia. Nie dotyczy to CL-90 – wbudowane ruchome lustro sprawia, że impulsy wysyłane są tylko w kierunku ziemi. Pozwala to efektywniej pozyskiwać chmurę punktów o zadanej gęstości.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt