Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-05-29| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Jan Kapłon doktorem habilitowanym

Rada Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nadała 22 maja Janowi Kapłonowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych (dyscyplina inżynieria lądowa i transport, specjalność geodezja satelitarna).


Jan Kapłon doktorem habilitowanym

Podstawą nadania stopnia było oryginalne osiągnięcie technologiczne pod tytułem „System wyznaczania opóźnienia troposferycznego sygnału GNSS w czasie prawie rzeczywistym”. Zostało ono utrwalone w postaci oprogramowania oraz wdrożone do wykonywania zautomatyzowanych obliczeń w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki IGiG UPWr dla obszaru Polski i Litwy oraz w SPACE Research Centre (Royal Melbourne Institute of Technology University, Melbourne, Australia) dla obszaru stanu Victoria w Australii. Celem naukowym osiągnięcia habilitacyjnego było zbudowanie i rozwój pionierskiego w Polsce i Australii zautomatyzowanego systemu wyznaczania opóźnienia troposferycznego w czasie prawie rzeczywistym z obserwacji GNSS.

Dr Jan Kapłon ponadto jest autorem 14 prac z listy JCR opublikowanych po uzyskaniu stopnia doktora. Sumaryczny Impact Factor jego prac wynosi 23.206, a indeks Hirscha – 7 (według Web of Science Core Collection). Habilitant brał udział w 17 projektach badawczych, w tym w dwóch jako kierownik zadania (m.in. EPOS-PL). Opracował 11 ekspertyz i innych opracowań na zamówienie.
Dorobek naukowy dr. Kapłona uzupełnia 96 referatów i posterów zaprezentowanych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Habilitant odbył dwa staże w zagranicznych ośrodkach naukowych. Był także opiekunem 48 prac dyplomowych (wypromował 30 inżynierów i 18 magistrów) oraz opiekunem naukowym lub promotorem pomocniczym w trzech przewodach doktorskich. Pełni funkcję kierownika dwóch przedmiotów na kierunku geodezja i kartografia.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama