wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-29| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Jan Kapłon doktorem habilitowanym

Rada Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nadała 22 maja Janowi Kapłonowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych (dyscyplina inżynieria lądowa i transport, specjalność geodezja satelitarna).


Jan Kapłon doktorem habilitowanym

Podstawą nadania stopnia było oryginalne osiągnięcie technologiczne pod tytułem „System wyznaczania opóźnienia troposferycznego sygnału GNSS w czasie prawie rzeczywistym”. Zostało ono utrwalone w postaci oprogramowania oraz wdrożone do wykonywania zautomatyzowanych obliczeń w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki IGiG UPWr dla obszaru Polski i Litwy oraz w SPACE Research Centre (Royal Melbourne Institute of Technology University, Melbourne, Australia) dla obszaru stanu Victoria w Australii. Celem naukowym osiągnięcia habilitacyjnego było zbudowanie i rozwój pionierskiego w Polsce i Australii zautomatyzowanego systemu wyznaczania opóźnienia troposferycznego w czasie prawie rzeczywistym z obserwacji GNSS.

Dr Jan Kapłon ponadto jest autorem 14 prac z listy JCR opublikowanych po uzyskaniu stopnia doktora. Sumaryczny Impact Factor jego prac wynosi 23.206, a indeks Hirscha – 7 (według Web of Science Core Collection). Habilitant brał udział w 17 projektach badawczych, w tym w dwóch jako kierownik zadania (m.in. EPOS-PL). Opracował 11 ekspertyz i innych opracowań na zamówienie.
Dorobek naukowy dr. Kapłona uzupełnia 96 referatów i posterów zaprezentowanych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Habilitant odbył dwa staże w zagranicznych ośrodkach naukowych. Był także opiekunem 48 prac dyplomowych (wypromował 30 inżynierów i 18 magistrów) oraz opiekunem naukowym lub promotorem pomocniczym w trzech przewodach doktorskich. Pełni funkcję kierownika dwóch przedmiotów na kierunku geodezja i kartografia.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo! Gratuluje i życzę dalszych sukcesów!

Świetna wiadomość Super! Gratulacje!

Serdecznie GRATULUJE!!!

gratulacje gratulacje!!!

Gratulacje! Gratulacje!

5 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt