wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-29| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Jan Kapłon doktorem habilitowanym

Rada Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nadała 22 maja Janowi Kapłonowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych (dyscyplina inżynieria lądowa i transport, specjalność geodezja satelitarna).


Jan Kapłon doktorem habilitowanym

Podstawą nadania stopnia było oryginalne osiągnięcie technologiczne pod tytułem „System wyznaczania opóźnienia troposferycznego sygnału GNSS w czasie prawie rzeczywistym”. Zostało ono utrwalone w postaci oprogramowania oraz wdrożone do wykonywania zautomatyzowanych obliczeń w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki IGiG UPWr dla obszaru Polski i Litwy oraz w SPACE Research Centre (Royal Melbourne Institute of Technology University, Melbourne, Australia) dla obszaru stanu Victoria w Australii. Celem naukowym osiągnięcia habilitacyjnego było zbudowanie i rozwój pionierskiego w Polsce i Australii zautomatyzowanego systemu wyznaczania opóźnienia troposferycznego w czasie prawie rzeczywistym z obserwacji GNSS.

Dr Jan Kapłon ponadto jest autorem 14 prac z listy JCR opublikowanych po uzyskaniu stopnia doktora. Sumaryczny Impact Factor jego prac wynosi 23.206, a indeks Hirscha – 7 (według Web of Science Core Collection). Habilitant brał udział w 17 projektach badawczych, w tym w dwóch jako kierownik zadania (m.in. EPOS-PL). Opracował 11 ekspertyz i innych opracowań na zamówienie.
Dorobek naukowy dr. Kapłona uzupełnia 96 referatów i posterów zaprezentowanych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Habilitant odbył dwa staże w zagranicznych ośrodkach naukowych. Był także opiekunem 48 prac dyplomowych (wypromował 30 inżynierów i 18 magistrów) oraz opiekunem naukowym lub promotorem pomocniczym w trzech przewodach doktorskich. Pełni funkcję kierownika dwóch przedmiotów na kierunku geodezja i kartografia.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo! Gratuluje i życzę dalszych sukcesów!

Świetna wiadomość Super! Gratulacje!

Serdecznie GRATULUJE!!!

gratulacje gratulacje!!!

Gratulacje! Gratulacje!

5 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt