wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-27| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Chmura Topcona przetworzy dane z drona

Dzięki współpracy firm Topcon i Bentley oprogramowanie chmurowe MAGNET Collage Web zostało wzbogacone o narzędzia do przetwarzania zdjęć z dronów do postaci ortofotomap i modeli 3D oferowane przez aplikację ContextCapture.


Chmura Topcona przetworzy dane z drona

Dzięki temu rozwiązaniu operatorzy UAV mogą ładować zdjęcia lotnicze bezpośrednio do chmury, gdzie zostaną przetworzone do postaci modeli typu mesh. Co istotne z punktu widzenia użytkownika, nie potrzebuje on do tego celu sprzętu komputerowego o dużych możliwościach obliczeniowych.

Jak zwraca uwagę wiceprezes Topcona Charles Rihner, kluczową zaletą integracji obu tych aplikacji jest łatwość publikacji wynikowych danych w internecie oraz dzielenia się nimi z innymi uczestnikami projektu – w tym celu wystarczy im przesłać link. Dzięki narzędziom Collage Web modele czy ortofotomapy można nie tylko przeglądać w 2D i 3D, ale także nakładać na inne warstwy, dodawać adnotacje, wykonywać pomiary itp. Funkcje te dostępne są z poziomu przeglądarki internetowej zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej.

Zestawienie aplikacji do przetwarzania zdjęć z UAV oraz modeli dronów do celów geodezyjnych (stan na czerwiec 2018) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „Drony dla geodety”

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt