wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-27| Geodezja, Mapy, Ludzie, Instytucje

GGK powołuje 6. zespół ekspercki

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski powołał zespół, który zajmie się standaryzacją danych glebowo-rolniczych oraz zasadami ich publikacji.


GGK powołuje 6. zespół ekspercki

Przewodniczącym tego gremium został Rafał Władziński – dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach w GUGiK. Zastępować będzie go Robert Kowalczyk – naczelnik Departamentu Gospodarki Ziemią w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Sekretarzem została zaś Karolina Szyszkowska (GUGiK).

Członkami zespołu są: Artur Apryjas, Michał Babiński, Joanna Bugiera-Francuzik, Mariusz Fabisiak, Jan Jadczyszyn, Jerzy Kowalczyk, Beata Ledzińska, Anna Majcher, Paweł Mikuła, Wojciech Nizio, Ewa Pietrzak, Monika Roszczewska, Maciej Selwa, Bożena Smreczak, Marek Szafarczyk, Marta Toczek, Krzysztof Tomasik, Dorota Traczyk, Monika Wesołowska, Joanna Zalewska, Agnieszka Zdanowicz oraz Jarosław Zembrzuski.

Przypomnijmy, że wcześniej GGK powołał również zespoły:

 • do opracowania standardów i wytycznych związanych z rozwojem wykorzystania danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
 • do spraw związanych ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej i udostępniania danych adresowych w infrastrukturze informacji przestrzennej,
 • do zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu,
 • do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków,
 • do spraw oceny regulacji prawnych związanych ze standardami technicznymi wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zapewne tutaj http://www.gugik.gov.pl/urzad/zespoly-ggk
odpowiedz zgłoś
Wyniki Czy gdzieś będą publikowane wyniki prac tego zespołu?
odpowiedz zgłoś
Czasu nie ma. Na razie udało im się rozzipować PRG i pozipowac je w oddzielne paczki. Sukces wart ogłoszenia na pierwszej stronie GUGiK.
 1 
odpowiedz zgłoś
Pytanie - żądanie A przy okazji to co z projektem nowelizacji ustawy ? Gdzie można poczytać zebrane uwagi i stanowiska resortu do tych uwag co z dalszymi krokami. Jako obywatel żądam informacji na ten temat - jasnej, klarownej, dostępnej !
 4 
odpowiedz zgłoś
. Mierny ale wierny.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
To był oczekiwany i potrzebny zespół do spraw szeroko rozumianej geodezji.
 1 
odpowiedz zgłoś
A organ wiodący w postaci GUGiK zajmie sie swoimi obowiązkami organu wiodącego temat gleby ? Czy tez ktos ma jeszcze za darmo szkolenia za GUGiK w tym temacie zorganizować ?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
6.zespół ekspercki Zespól nie ma się zajmować gleboznawczą klasyfikacją gruntów, tylko standaryzacją danych glebowo-rolniczych, oraz zasadami ich publikacji, więc powinni tam być fachowcy od map właśnie tacy jak Ci którzy zostali tam powołani.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Tylko pytam Czy w zespole są osoby które zajmowały bądź zajmują się zawodowo tematem gleb? Czy eksperci są napewno ekspertami w dziedzinie gleboznawstwa?
 2 
odpowiedz zgłoś
Zespoły pieśni i tańca Jak się nie map pomysłu na geodezję i wiedzy jak to funkcjonuje, to tworzy się zespoły. Zespóły tworzą koncepcje, którą poźniej będą weryfikowane przez szacowne gremia mędrców. Życie będzie toczyło się dalej, geodezja jak grzęzła w bagnie tak będzie dalej się topić. A Orlen czy inne Pekao już czeka na nowego dyrektora.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
A co z procedurą aktualizacji ?! "... standaryzacją danych glebowo-rolniczych oraz zasadami ich publikacji." te mapy zawierają dane sprzed 20-40 lat. Tam dawno nie ma już np. RIIIa (w EGiB jest B lub PsIII). Przy każdym opracowaniu planów zagosp. przestrzennego te "trupy wychodzą z szafy". Musi być prosta i sprawa procedura aktualizacji tych danych. Geodecie nie wolno, a klasyfikator nie może, jak z mapami klasyfikacyjnymi. To nie może być kolejna jednorazowa wydmuszka typu GIS, bez aktualnych danych.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
rację mają nasi dyskutanci. Tylko w czym?
 3 
odpowiedz zgłoś
. Znów ten hejt. Zrozumcie jest to "zespół ekspercki" powołany przez Głównego geodeta kraju. Nikt nie będzie się tłumaczył dlaczego tak a nie inaczej, nie będzie informacji kto,kogo, za ile,i po co. Tak to działa dziś. Nie hejucie bo nic to nie da. Poprzednicy się nie tłumaczyli(choć odpowiadali na listy otwarte..) to i teraz nikt nie będzie się tłumaczył. Do rozważenia jest natomiast konieczność weryfikacji przez wykonawców prac geodezyjnych "danych glebowo-rolniczych " przy sporządzaniu map do celów projektowych. Z uwagi na konieczność zatrudnienia nowych osób w organach administracji,które by weryfikowały wyniki prac geodezyjnych w zakresie "danych glebowo-rolniczych" należy rozważyć wprowadzenie nowej opłaty ryczałtowej "glebowo-rolniczej" w wysokości około 100 zł/ha.
 7 
 4 
odpowiedz zgłoś
A w tym składzie jest ktoś z powiatów ?
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
jeszcze trochę i będzie potrzebny zespół do spraw zespołów gugik.
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
? Ten przewodniczący gwarantuje brak obiektywizmu!
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS