wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-24| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi

Lublin będzie mieć aktualny model 3D

Urząd Miasta w Lublinie planuje rozbudować swój System Informacji Przestrzennej o model 3D/4D i w tym celu wzbogacić go o narzędzia do edycji, aktualizacji i publikacji tego opracowania. Miejscowy ratusz właśnie ogłosił przetarg na te prace.


Lublin będzie mieć aktualny model 3D <br />
Model LoD CAPAP dla Lublina
Model LoD CAPAP dla Lublina

Jak wynika z dokumentacji, przedmiotem postępowania nie jest opracowanie modelu 3D od podstaw, ale przygotowanie środowiska informatycznego, które umożliwi wykonanie i bieżące aktualizowanie tej bazy na podstawie już posiadanych danych.

Do tego celu wykorzystane zostaną modele budynków 3D o szczegółowości LoD 2 (a więc uwzględniające kształty dachów) opracowane na zlecenie GUGiK w ramach projektu CAPAP. Baza ta ma zostać powiązana z takimi atrybutami EGiB, jak: identyfikator działki i budynku, data budowy/przebudowy, funkcja budynku, liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych, liczba mieszkań/lokali czy typ dachu. Lubelski model będzie ponadto tworzony i aktualizowany na podstawie: danych z lotniczego skanowania laserowego, EGiB, numerycznego modelu terenu, modelu 3D typu mesh, ortofotomapy oraz modeli 3D opracowanych przez zamawiającego.

W tym celu wykonawca dostarczy oprogramowanie służące do:

  • konwersji i przetwarzania danych,
  • generowania, edycji i kontroli modelu 3D (w tym do automatycznego generowania brył, rozpoznawania typów dachów czy nakładania tekstur, generowania raportów o budynkach wymagających aktualizacji czy tworzenia modeli na poziomie szczegółowości LoD 3),
  • zasilania i edycji modelu 3D w bazie danych,
  • publikacji i udostępniania modelu 3D zarówno urzędnikom, jak i mieszkańcom.

Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 115 dni od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 10 tys. zł można składać do 27 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt