wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-24| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi

Lublin będzie mieć aktualny model 3D

Urząd Miasta w Lublinie planuje rozbudować swój System Informacji Przestrzennej o model 3D/4D i w tym celu wzbogacić go o narzędzia do edycji, aktualizacji i publikacji tego opracowania. Miejscowy ratusz właśnie ogłosił przetarg na te prace.


Lublin będzie mieć aktualny model 3D <br />
Model LoD CAPAP dla Lublina
Model LoD CAPAP dla Lublina

Jak wynika z dokumentacji, przedmiotem postępowania nie jest opracowanie modelu 3D od podstaw, ale przygotowanie środowiska informatycznego, które umożliwi wykonanie i bieżące aktualizowanie tej bazy na podstawie już posiadanych danych.

Do tego celu wykorzystane zostaną modele budynków 3D o szczegółowości LoD 2 (a więc uwzględniające kształty dachów) opracowane na zlecenie GUGiK w ramach projektu CAPAP. Baza ta ma zostać powiązana z takimi atrybutami EGiB, jak: identyfikator działki i budynku, data budowy/przebudowy, funkcja budynku, liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych, liczba mieszkań/lokali czy typ dachu. Lubelski model będzie ponadto tworzony i aktualizowany na podstawie: danych z lotniczego skanowania laserowego, EGiB, numerycznego modelu terenu, modelu 3D typu mesh, ortofotomapy oraz modeli 3D opracowanych przez zamawiającego.

W tym celu wykonawca dostarczy oprogramowanie służące do:

 • konwersji i przetwarzania danych,
 • generowania, edycji i kontroli modelu 3D (w tym do automatycznego generowania brył, rozpoznawania typów dachów czy nakładania tekstur, generowania raportów o budynkach wymagających aktualizacji czy tworzenia modeli na poziomie szczegółowości LoD 3),
 • zasilania i edycji modelu 3D w bazie danych,
 • publikacji i udostępniania modelu 3D zarówno urzędnikom, jak i mieszkańcom.

Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 115 dni od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 10 tys. zł można składać do 27 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS