wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-24| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi

Lublin będzie mieć aktualny model 3D

Urząd Miasta w Lublinie planuje rozbudować swój System Informacji Przestrzennej o model 3D/4D i w tym celu wzbogacić go o narzędzia do edycji, aktualizacji i publikacji tego opracowania. Miejscowy ratusz właśnie ogłosił przetarg na te prace.


Lublin będzie mieć aktualny model 3D <br />
Model LoD CAPAP dla Lublina
Model LoD CAPAP dla Lublina

Jak wynika z dokumentacji, przedmiotem postępowania nie jest opracowanie modelu 3D od podstaw, ale przygotowanie środowiska informatycznego, które umożliwi wykonanie i bieżące aktualizowanie tej bazy na podstawie już posiadanych danych.

Do tego celu wykorzystane zostaną modele budynków 3D o szczegółowości LoD 2 (a więc uwzględniające kształty dachów) opracowane na zlecenie GUGiK w ramach projektu CAPAP. Baza ta ma zostać powiązana z takimi atrybutami EGiB, jak: identyfikator działki i budynku, data budowy/przebudowy, funkcja budynku, liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych, liczba mieszkań/lokali czy typ dachu. Lubelski model będzie ponadto tworzony i aktualizowany na podstawie: danych z lotniczego skanowania laserowego, EGiB, numerycznego modelu terenu, modelu 3D typu mesh, ortofotomapy oraz modeli 3D opracowanych przez zamawiającego.

W tym celu wykonawca dostarczy oprogramowanie służące do:

  • konwersji i przetwarzania danych,
  • generowania, edycji i kontroli modelu 3D (w tym do automatycznego generowania brył, rozpoznawania typów dachów czy nakładania tekstur, generowania raportów o budynkach wymagających aktualizacji czy tworzenia modeli na poziomie szczegółowości LoD 3),
  • zasilania i edycji modelu 3D w bazie danych,
  • publikacji i udostępniania modelu 3D zarówno urzędnikom, jak i mieszkańcom.

Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 115 dni od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 10 tys. zł można składać do 27 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt