wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-24| Geodezja, GIS, Kataster

ULDK: nowa funkcja i konkurs

Uruchomiona w marcu br. przez GUGiK usługa lokalizacji działek katastralnych (ULDK) została wzbogacona o funkcję agregowanie kilku obiektów ewidencyjnych (działek, obrębów, czy gmin) do jednej wspólnej geometrii.


ULDK: nowa funkcja i konkurs

ULDK umożliwia lokalizację przestrzenną wskazanej działki ewidencyjnej na podstawie jej identyfikatora, z wykorzystaniem informacji zawartych w powiatowych bazach ewidencji gruntów i budynków. Użytkownik nie musi wiedzieć, w którym powiecie taka działka się znajduje, ani jaka jest struktura bazy powiatowej. Usługa na podstawie własnego wykazu baz (serwera katalogowego) i związanych z nimi usług sieciowych potrafi odwołać się do odpowiedniej bazy powiatowej i uzyskać oczekiwaną informację. Jeśli lokalizacja działki przebiegnie pomyślnie, to w odpowiedzi użytkownik otrzymuje geometrię szukanej działki w formacie WKB, który jest implementowany w większości systemów dedykowanych do obsługi danych przestrzennych.

Udostępniona właśnie funkcja agregacji bazuje na identyfikatorach agregowanych obiektów. Jak wyjaśnia GUGiK, dzięki niej możemy np.:

  • utworzyć poligon z dwóch działek (przykładowe zapytanie: http://uldk.gugik.gov.pl/?request=GetAggregateArea&id=141201_1.0001.4767,141201_1.0001.476);
  • utworzyć multipoligon z trzech działek (http://uldk.gugik.gov.pl/?request=GetAggregateArea&id=141201_1.0001.4767,141201_1.0001.4768, 141201_1.0001.4770/2).

GUGiK ogłasza konkurs na wykorzystanie ULDK i KIEG

Równocześnie główny geodeta kraju ogłosił konkurs na przygotowanie aplikacji lub serwisu internetowego, który w ciekawy i użyteczny sposób wykorzystuje możliwości usług sieciowych KIEG i ULDK. Prace mogą zgłaszać osoby fizyczne bądź firmy w dwóch kategoriach:

  1. Opracowanie ogólnodostępnej aplikacji bądź serwisu internetowego wykorzystujących usługi KIEG i ULDK
  2. Opracowanie komercyjnej aplikacji bądź serwisu internetowego wykorzystujących usługi KIEG i ULDK

W każdej kategorii nagrodzone zostaną po trzy najciekawsze rozwiązania. Przewidziano nagrody w postaci statuetek i zestawu upominków GUGiK. Opracowane rozwiązania można przesyłać do 14 czerwca na adres gugik.swz@gugik.gov.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 18 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak przygotuje aplikację która będzie pokazywała ile karnej opłaty za brak licencji będzie naliczal wingik w zależności od zapytania i automatycznie wysyłał maila ze zgłoszeniem w zależności od terytu działki na podstawie własnej usługi katalogowej to będzie to ciekawe ? Bo użyteczne dla Wingikowie na pewno.

Nieziemski biznes Statuetka mnie przekonała. Za nią lecę się uczyć programowania!

Serdeczna prośba. Proszę popierać a nie krytykować. Krytyka wstrzymuje postęp.

Nic nowego Przepraszam bardzo, ale to nie jest żaden przełom. To samo co do tej pory, tylko w innej postaci.

To tak sobie w obecnym stanie prawnym można serwować geometrię działki bez licencji ?

Brawo Super. Wreszcie coś się dzieje.

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt