wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-24| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Góry Stołowe pod okiem nowoczesnej teledetekcji

Park Narodowy Gór Stołowych dołączył do grona parków, które zostaną szczegółowo zinwentaryzowane przy użyciu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych. Jednostka ta właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie tych prac.


Góry Stołowe pod okiem nowoczesnej teledetekcji <br />
fot.: dane Copernicus/Sentinel
fot.: dane Copernicus/Sentinel

Do obowiązków wykonawcy będzie należało pozyskanie dla terenu parku narodowego różnorodnych danych teledetekcyjnych, w tym:

  • cyfrowych pionowych zdjęć lotniczych z pikselem nie gorszym niż 7 cm (w dwóch turach nalotów),
  • lotniczych zdjęć ukośnych w rozdzielczości nie gorszej niż 15 cm,
  • lotniczych zdjęć termalnych,
  • zdjęć w paśmie red edge,
  • chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 10 pkt/m kw. (w dwóch turach – z liśćmi i bez), w tym opracowanie na jej podstawie sklasyfikowanej chmury oraz numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu.

Prace mają zostać wykonane do końca przyszłego roku. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 20 tys. zł można składać do 21 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt