wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-23| Przetargi

Rusza modernizacja tucholskiego zasobu geodezyjnego

Starostwo w Tucholi podpisało umowę o wartości 1,77 mln zł na digitalizację dokumentów PZGiK, utworzenie baz BDOT500 i GESUT oraz przeprowadzenie działań harmonizujących zbiory danych.


Rusza modernizacja tucholskiego zasobu geodezyjnego <br />
fot. OPZ przetargu
fot. OPZ przetargu

Zamówienie obejmuje:

  • digitalizację wskazanych dokumentów w celu ich udostępnienia za pomocą środków komunikacji elektronicznej (162 metrów bieżących operatów, 2098 map oraz 4,8 metrów bieżących dokumentacji katastralnej);
  • opracowanie, uzupełnienie i dostosowanie danych do pojęciowego modelu BDOT500 i GESUT dla całego powiatu tucholskiego, wykorzystując do tego celu udostępnione materiały fotogrametryczne i dokumenty źródłowe z PODGiK oraz spoza ośrodka;
  • przeprowadzenie uzgodnień danych GESUT z podmiotami władającymi sieciami uzbrojenia terenu;
  • wykonanie działań harmonizujących bazy BDOT500 i GESUT oraz pozostałe zbiory funkcjonujące na obszarze powiatu w celu uzyskania interoperacyjności.

Prace wykona szczecińska firma Fotokart. Łącznie w przetargu wystartowało 6 firm/konsorcjów, przy czym tylko dwa złożyły oferty mieszczące się w budżecie zamawiającego wynoszącym 1,9 mln zł. Najdroższe propozycje przekraczały tę wartość blisko dwukrotnie.

Przetarg jest częścią projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. W jego ramach podobne przetargi rozpisały już inne powiaty województwa kujawsko-pomorskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do JK wynik przetargu był chyba inny

Przeczytaj specyfikację

To bardzo ciekawe "wykonanie działań harmonizujących bazy BDOT500 i GESUT oraz pozostałe zbiory funkcjonujące na obszarze powiatu w celu uzyskania interoperacyjności" ciekawe ile firma za to zainkasuje i co ramach tego zrobi?

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt