wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geoida od GOCE
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-22| Geodezja, GIS, Sprzęt

Premiera odbiornika MobileMapper 60

Firma Spectra Geospatial (grupa Trimble) zaprezentowała wczoraj nowy odbiornik GNSS dla kartografii i GIS, mogący jednocześnie pełnić rolę kontrolera geodezyjnego z systemem Android.


Premiera odbiornika MobileMapper 60

MobileMapper 60 łączy w sobie najlepsze cechy smartfona i tabletu: duży, 6-calowy ekran, ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 2,2 GHz i aż 4 GB pamięci operacyjnej pozwalają na komfortową pracę nawet z większą ilością danych GIS. Do ich zbierania w terenie posłuży 72-kanałowy, czterosystemowy odbiornik GNSS o dokładności poniżej 2 metrów.

Do dyspozycji użytkownika oddano także dwa aparaty fotograficzne z matrycą 13 i 5 MPx, a sprawną komunikację ze światem zapewni zintegrowany modem wi-fi, Bluetooth 4.1 oraz port USB typu C. Urządzenie wyróżnia możliwość jednoczesnej obsługi dwóch kart SIM oraz mocna bateria o pojemności aż 8000 mAh.

Dla zastosowań GIS producent proponuje dedykowane aplikacje MobileMapper Field lub Trimble Penmap, natomiast dla geodezji – Survey Mobile, obsługujące zewnętrzne odbiorniki Spectry, jak SP60 czy SP80. Z odbiornikiem może jednak współpracować dowolne oprogramowanie pomiarowe przeznaczone na system Android 8.0.

Początek sprzedaży MobileMappera 60 zaplanowano na czerwiec. Na razie brak jest szczegółów na temat jego ceny, wiemy natomiast, że będzie oferowany z 3-letnią gwarancją producenta. Wyłącznym, polskim dystrybutorem sprzętu pomiarowego marki Spectra Geospatial jest firma NaviGate Sp. z o. o. z Krakowa.

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt