wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-22| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Nominacja profesorska dla płk. Michała Kędzierskiego

Płk dr hab. inż. Michał Kędzierski, dyrektor Instytutu Geodezji Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, autorytet naukowy w zakresie rozpoznania obrazowego, otrzymał tytuł profesora nauk technicznych. Nominacje profesorskie 55 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki, w tym dr. hab. inż. Kędzierskiemu wręczył prezydent Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się 17 maja w Pałacu Prezydenckim.


Nominacja profesorska dla płk. Michała Kędzierskiego <br />
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Płk prof. Kędzierski od 20 lat pełni służbę w Wojskowej Akademii Technicznej realizując badania naukowe w dziadzinach fotogrametrii, teledetekcji oraz cyfrowego przetwarzania obrazów. W obszarze zainteresowań naukowo-badawczych prof. Kędzierskiego znajduje się rozpoznanie obrazowe i geoprzestrzenne w zastosowaniach wojskowych. Nowo mianowany profesor uczestniczył w badaniach, które dotyczyły wdrożenia zaawansowanych metod cyfrowego przetwarzania obrazów w systemach rozpoznawczych. Jego ostatnie prace związane były z poprawą zobrazowań pozyskanych z bezzałogowych statków powietrznych w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wcześniejsze badania dotyczyły przetwarzania obrazów satelitarnych. Płk prof. Kędzierski wykształcił wielu oficerów Służby Geograficznej WP i Rozpoznania Geoprzestrzennego. Niektórzy z nich zajmują obecnie kierownicze stanowiska w wymienionych jednostkach.

Nowo mianowany profesor jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji, uczestniczy również w pracach wielu polskich stowarzyszeń. Jako invited professor przeprowadził cykl wykładów na Uniwersytecie Technicznym im. Giedymina w Wilnie z zakresu fotogrametrii cyfrowej. Stale recenzuje publikacje w wielu czasopismach naukowych z listy JCR. Jest częstym ekspertem i doradcą instytucji wojskowych w sprawach związanych z rozpoznaniem satelitarnym i rozpoznaniem z niskiego pułapu. Jest współautorem/autorem ponad 150 publikacji, wśród których są liczne prelekcje i wystąpienia konferencyjne, publikacje z listy A i B MNiSW oraz rozdziały w opracowaniach zbiorowych, a także cztery wydawnictwa o charakterze monograficznym. Jego indeks bibliometryczny według bazy Scopus wynosi: indeks Hirsha 9 i 209 cytowań. Prof. Kędzierski był członkiem komitetów naukowych ponad 10 konferencji krajowych i międzynarodowych. Wypromował 4 doktorów, a obecnie prowadzi opiekę naukową w kolejnych dwóch postępowaniach doktorskich. Był recenzentem 13 rozpraw doktorskich i wniosków habilitacyjnych.

Prof. Kędzierski ukończył studia w 1996 r. na Wydziale Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej WAT. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskał w 2004 r. na tym samym wydziale, natomiast stopień doktora habilitowanego otrzymał w roku 2010 na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ciasny świat nauki polskiej Ciekawe ilu z wypowiadających się ma jakiekolwiek kompetencje do oceny dorobku profesorskiego...? chyba tylko sami profesorowie? pytanie czy sami spojrzeli i obecnie patrzą obiektywnie na swój dorobek? po poziomie wypowiedzi i zawartości merytorycznej widać, że niewielu z nich posiada taki tytuł lub jeśli tak - czy na niego zasłużyło?

do student Wydaje mi się, ze nie trzeba być jego wrogiem aby móc wyrazić subiektywnie swoje zdanie, iż Pan Kędzierski nie zasłużył na tytuł profesorki. pozdrawiam

Bardzo porządny człowiek Wspaniały wykładowca. Ale nie przypuszczałem, że ma tylu wrogów. Gratuluję Panie Profesorze.

Wczoraj się urodziliście? Przecież to częsta praktyka, żeby z zawiści dawać negatywne recenzje.

Żal mi Was Smutne, taka zawiść. Gratuluję Panie Profesorze sukcesu.

masakra jedno słowo: masakra...

XD ŻAL hahahahaha to się nieźle wyprawia koleś ma zero wiedzy hahahahah Saczuk dopiero się śmieje

a jak odszukać w necie takie recenzje?

doktur jest ogólnie stosowany podział na : dobra recenzja, lepsza recencja, super recenzja i hiper recenzja. Skoro wyklada na uczelnia i ma zajecia ze studentami to jest to osoba znana w środowisku akademickim i absolwentow WAT

@miau Przecież recenzje są jawne, więc o co chodzi?

czyli wygląda na to że hejt jest wszędzie, skoro do newsa o nieznanym w środowisku geodetów gościu wpadają już sępy donieść, że miał negatywne recenzje:)

Dwie superrecenzje? Czyli bylo powtarzanie glosowania po negatywnym wyniku?

Brawo Z tego co wiem 5 pozytywnych recenzji (dwie super recenzje bardzo pozytywne), jedna neutralna (bez słowa pozytywnie czy negatywnie) i jedna negatywna ( kto czytał ten wie, że jest w zasadzie nieprawdziwa).

szok i niedowierzanie. Dawniej osoba z tytulem profesora byla wzorem do nasladowania. W tym przypadku umiera ranga i znaczenie tego tytułu

Zatem można się sprofesorować Grunt to wbrew negatywnym recenzjom uzyskać tytuł. Chyba jednak pogratuluję wytrwałości. Za kilka lat liczyć się będzie fakt, a nie styl.

bez komentarza.... ...

16 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS