wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-21| Geodezja, GIS, Mapy

Krakowski SIP również w 3D

Krakowski Miejski System Informacji Przestrzennej wzbogacono o dwa moduły pozwalające przeglądać dane przestrzenne w trzech wymiarach.


Krakowski SIP również w 3D

Pierwszy z nich zawiera modele 3D zabudowy w standardzie LoD 2 (a więc uwzględniające kształty dachów) nałożone na numeryczny model terenu w rozdzielczości 1 metra. Model zabudowy został wykonany na zlecenie GUGiK dla 10 województw w ramach projektu CAPAP (Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej). Bazuje on na danych z lotniczego skanowania laserowego oraz obrysach budynków z bazy BDOT10k.

W krakowskim MSIP-ie dane te można przeglądać wraz z warstwami: granic działek ewidencyjnych, obrysów budynków 2D oraz struktury własności. Prezentację uzupełniają hipsometria oraz ortofotomapa z 2017 roku.

W drugim module 3D opublikowano zaktualizowaną mapę akustyczną miasta (stan na rok 2017). Prezentuje ona zagrożenie hałasem w trzech wymiarach, tj. dla poszczególnych fragmentów elewacji budynków.

Mapa akustyczna Krakowa w 3D

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zabawki bez efektów W Krakowie w planie zagosp. przestrzennego pozwolono np. na wybudowanie kilkunastopiętrowych bloków tuż obok budynków jednorodzinnych. Teraz ma nastąpić korekta planu, a deweloper otrzyma rekompensatę ok. 70 mln zł. Prezydent Majchrowski tak jak obiecał betonuje Kraków, rozkopał wszystkie ulice (nie ma co przyjeżdżać do Krakowa przez najbliższe 3 lata do wyborów - pełny paraliż, a ceny MPK wzrosły). Tu nawet model 3D nie pomoże.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt