wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-21| Geodezja, GIS, Mapy

Krakowski SIP również w 3D

Krakowski Miejski System Informacji Przestrzennej wzbogacono o dwa moduły pozwalające przeglądać dane przestrzenne w trzech wymiarach.


Krakowski SIP również w 3D

Pierwszy z nich zawiera modele 3D zabudowy w standardzie LoD 2 (a więc uwzględniające kształty dachów) nałożone na numeryczny model terenu w rozdzielczości 1 metra. Model zabudowy został wykonany na zlecenie GUGiK dla 10 województw w ramach projektu CAPAP (Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej). Bazuje on na danych z lotniczego skanowania laserowego oraz obrysach budynków z bazy BDOT10k.

W krakowskim MSIP-ie dane te można przeglądać wraz z warstwami: granic działek ewidencyjnych, obrysów budynków 2D oraz struktury własności. Prezentację uzupełniają hipsometria oraz ortofotomapa z 2017 roku.

W drugim module 3D opublikowano zaktualizowaną mapę akustyczną miasta (stan na rok 2017). Prezentuje ona zagrożenie hałasem w trzech wymiarach, tj. dla poszczególnych fragmentów elewacji budynków.

Mapa akustyczna Krakowa w 3D

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zabawki bez efektów W Krakowie w planie zagosp. przestrzennego pozwolono np. na wybudowanie kilkunastopiętrowych bloków tuż obok budynków jednorodzinnych. Teraz ma nastąpić korekta planu, a deweloper otrzyma rekompensatę ok. 70 mln zł. Prezydent Majchrowski tak jak obiecał betonuje Kraków, rozkopał wszystkie ulice (nie ma co przyjeżdżać do Krakowa przez najbliższe 3 lata do wyborów - pełny paraliż, a ceny MPK wzrosły). Tu nawet model 3D nie pomoże.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt