wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-21| Geodezja, GIS, Mapy

Krakowski SIP również w 3D

Krakowski Miejski System Informacji Przestrzennej wzbogacono o dwa moduły pozwalające przeglądać dane przestrzenne w trzech wymiarach.


Krakowski SIP również w 3D

Pierwszy z nich zawiera modele 3D zabudowy w standardzie LoD 2 (a więc uwzględniające kształty dachów) nałożone na numeryczny model terenu w rozdzielczości 1 metra. Model zabudowy został wykonany na zlecenie GUGiK dla 10 województw w ramach projektu CAPAP (Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej). Bazuje on na danych z lotniczego skanowania laserowego oraz obrysach budynków z bazy BDOT10k.

W krakowskim MSIP-ie dane te można przeglądać wraz z warstwami: granic działek ewidencyjnych, obrysów budynków 2D oraz struktury własności. Prezentację uzupełniają hipsometria oraz ortofotomapa z 2017 roku.

W drugim module 3D opublikowano zaktualizowaną mapę akustyczną miasta (stan na rok 2017). Prezentuje ona zagrożenie hałasem w trzech wymiarach, tj. dla poszczególnych fragmentów elewacji budynków.

Mapa akustyczna Krakowa w 3D

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zabawki bez efektów W Krakowie w planie zagosp. przestrzennego pozwolono np. na wybudowanie kilkunastopiętrowych bloków tuż obok budynków jednorodzinnych. Teraz ma nastąpić korekta planu, a deweloper otrzyma rekompensatę ok. 70 mln zł. Prezydent Majchrowski tak jak obiecał betonuje Kraków, rozkopał wszystkie ulice (nie ma co przyjeżdżać do Krakowa przez najbliższe 3 lata do wyborów - pełny paraliż, a ceny MPK wzrosły). Tu nawet model 3D nie pomoże.zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS