Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-18|

Holenderski Kadaster na minusie w pierwszym półroczu 2007 r.


Holenderska agencja katastralna Kadaster zanotowała w pierwszym półroczu br. ujemny wynik finansowy w wysokości 30 mln euro, wobec planowanej nadwyżki 18 mln (za 2007 r. wyniosła ona 4,5 mln).

Ogółem przychody Kadastru w pierwszym półroczu 2007 r. wyniosły 89 mln euro, a koszty pochłonęły 119 mln. Gorszy wynik finansowy spowodowany był spadkiem obrotów o 27 mln oraz zwiększeniem wydatków na działalność agencji o 15 mln (w porównaniu z 2006 r.).
Najważniejszą przyczyną zanotowanego spadku jest obniżka taryf, jaka miała miejsce w maju 2006 r. i styczniu 2007 r. (po ok. 10%). Zmniejszyła się także liczba wydawanych dokumentów hipotecznych i aktów własności (o 14%), wzrosła natomiast o 4% liczba dokumentów zamawianych w trybie on-line. Na wzrost kosztów prowadzenia agencji wpływ miały m.in. wydatki na rozwój, digitalizacja dokumentacji, zmiana wyposażenia. W omawianym okresie agencja wydała 234 tys. aktów własności i 313 tys. wyciągów hipotecznych.

Kadaster jest państwową agencją zajmującą się rejestracją praw do nieruchomości (grunty, budynki i lokale) oraz prowadzeniem map katastralnych itp. Jako publiczny rejestr dostarcza informacji na temat wielkości i lokalizacji nieruchomości, jej obciążeń, historii itp. Urząd zatrudnia obecnie ponad 2 tys. pracowników.

Źródło: Kadaster


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS