Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-17| Geodezja, Sprzęt

Leica ATS600: pierwszy skanujący tracker

Oferta szwajcarskiej firmy Leica Geosystems rozszerzyła się o ATS600 – pierwszy na świecie tracker laserowy z funkcją bezpośredniego skanowania.


Leica ATS600: pierwszy skanujący tracker

Jak wyjaśnia Leica, producenci są coraz bardziej zainteresowani cyfrową lokalizacją z maksymalną dokładnością i inspekcją części wielkogabarytowych oraz powierzchni, których pomiar po prostu wykracza poza zakres możliwości standardowych ręcznych skanerów laserowych 3D, sond stykowych czy reflektorów. Leica Absolute Tracker ATS600 wychodzi naprzeciw tym nowym wyzwaniom metrologicznym, stosując unikatową zasadę działania, dzięki której można precyzyjnie umieścić punkt w przestrzeni 3D z dużą dokładnością pomiarową, bez konieczności zastosowania reflektora w miejscu pomiarów.

Opierając się na wypróbowanej i stosowanej w wielu nowoczesnych urządzeniach pomiarowych technologii wave-form digitiser (digitalizator przebiegu fali), ATS600 wykorzystuje pierwszy na świecie skanujący absolutny dalmierz laserowy (scanning absolute distance meter), który może znaleźć pozycję punktu z dokładnością rzędu 300 mikronów w odległości do 60 metrów.

Mierząc serię takich punktów w zdefiniowanym przez użytkownika zakresie (obszarze) pomiarowym, ATS600 może szybko wygenerować siatkę pomiarową, określając docelową powierzchnię pomiarów. Gęstość tej siatki punktów jest także dostosowywana do potrzeb klienta, dzięki czemu operator w pełni kontroluje równowagę między szybkością procesu a poziomem szczegółów, które wprowadzi do oprogramowania pomiarowego.

Dzięki trackerowi ATS600 obiekty, które wcześniej wymagały znacznych nakładów czasu do przeprowadzenia digitalizacji bądź też których wydajny pomiar nie był realny, teraz mogą zostać wprowadzone do świata analizy 3D przez jednego operatora. Instrument wprowadza wydajny proces kontroli jakości w całkowicie nowe obszary produkcji, zmieniając nasze myślenie odnośnie do pomiarów 3D – zachwala to urządzenie producent.

ATS600 oferuje również wiele innych funkcji charakterystycznych dla pozostałych urządzeń serii Absolute Tracker, w tym pomiary z zastosowaniem reflektora w odległości do 80 metrów oraz pełne możliwości funkcji PowerLock. Połączenie pomiarów z zastosowaniem reflektora z możliwościami bezpośredniego skanowania zapewnia imponującą ogólną wydajność podczas realizacji zadań pomiarów wielkogabarytowych, ze skanowaniem opisującym w sposób szybki powierzchnie i odczytami indywidualnego reflektora w celu bazowania i zdefiniowania cech.

Źródło: Hexagon, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS