wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-17| GIS, Mapy

Geoportal Dolny Śląsk w nowej odsłonie

Przeglądanie urzędowych zasobów, zgłaszanie do nich uwag, tworzenie własnych map i dzielenie się nimi z innymi internautami, a także przeglądanie map na urządzeniach mobilnych – to wybrane możliwości uruchomionej właśnie nowej odsłony geoportalu województwa dolnośląskiego.


Geoportal Dolny Śląsk w nowej odsłonie

Serwis dostępny jest pod tym samym adresem co poprzednia wersja – geoportal.dolnyslask.pl. Nowością jest w nim m.in. katalog zasobów: aplikacja pozwalająca na przeglądanie, filtrowanie i wyszukiwanie udostępnionych publicznie zasobów zgromadzonych w repozytorium.

Znajdziemy tu także e-usługę tworzenia i zgłoszenia map – narzędzie, za pomocą którego użytkownik może opracować własną mapę, a następnie zgłosić swoje opracowanie do udostępnienia innym użytkownikom Geoportalu Dolny Śląsk. Jest ono dostępne dla zalogowanych użytkowników portalu. Inna nowa e-usługa (dotycząca jakości danych) pozwala na zgłoszenie błędnych lub nieaktualnych danych w zasobach dolnośląskiego WODGiK-u oraz w Wojewódzkich Bazach Danych.

Dzięki rozbudowie geoportalu przy jego pomocy możemy także poinformować odpowiednie służby o awarii urządzenia melioracji wodnej na terenie województwa dolnośląskiego (E-usługa zgłoszenia błędnego działania urządzeń melioracji wodnych) czy zamówić w prosty i szybki sposób dane z Wojewódzkich Baz Danych (E-usługa pozyskania danych z Wojewódzkich Baz Danych).

W ramach prac udostępniono także aplikację mobilną dla systemów Android oraz iOS, która pozwala przeglądać zasoby Geoportalu Dolny Śląsk na tabletach i smartfonach.

Rozbudowę serwisu powierzono wrocławskiej firmie GeoTechnologies. Wartość podpisanej z nią umowy wynosi blisko 900 tys. zł.

Prace zrealizowano w ramach projektu „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk – budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej” współfinansowanego ze środków UE. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 5,6 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt