wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-17| GIS, Mapy

Geoportal Dolny Śląsk w nowej odsłonie

Przeglądanie urzędowych zasobów, zgłaszanie do nich uwag, tworzenie własnych map i dzielenie się nimi z innymi internautami, a także przeglądanie map na urządzeniach mobilnych – to wybrane możliwości uruchomionej właśnie nowej odsłony geoportalu województwa dolnośląskiego.


Geoportal Dolny Śląsk w nowej odsłonie

Serwis dostępny jest pod tym samym adresem co poprzednia wersja – geoportal.dolnyslask.pl. Nowością jest w nim m.in. katalog zasobów: aplikacja pozwalająca na przeglądanie, filtrowanie i wyszukiwanie udostępnionych publicznie zasobów zgromadzonych w repozytorium.

Znajdziemy tu także e-usługę tworzenia i zgłoszenia map – narzędzie, za pomocą którego użytkownik może opracować własną mapę, a następnie zgłosić swoje opracowanie do udostępnienia innym użytkownikom Geoportalu Dolny Śląsk. Jest ono dostępne dla zalogowanych użytkowników portalu. Inna nowa e-usługa (dotycząca jakości danych) pozwala na zgłoszenie błędnych lub nieaktualnych danych w zasobach dolnośląskiego WODGiK-u oraz w Wojewódzkich Bazach Danych.

Dzięki rozbudowie geoportalu przy jego pomocy możemy także poinformować odpowiednie służby o awarii urządzenia melioracji wodnej na terenie województwa dolnośląskiego (E-usługa zgłoszenia błędnego działania urządzeń melioracji wodnych) czy zamówić w prosty i szybki sposób dane z Wojewódzkich Baz Danych (E-usługa pozyskania danych z Wojewódzkich Baz Danych).

W ramach prac udostępniono także aplikację mobilną dla systemów Android oraz iOS, która pozwala przeglądać zasoby Geoportalu Dolny Śląsk na tabletach i smartfonach.

Rozbudowę serwisu powierzono wrocławskiej firmie GeoTechnologies. Wartość podpisanej z nią umowy wynosi blisko 900 tys. zł.

Prace zrealizowano w ramach projektu „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk – budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej” współfinansowanego ze środków UE. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 5,6 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt